Łazienkowa szafka ścienna

 

Szafka do zawieszenia na ścianie to rozwiązanie ergonomiczne i interesujące, które doskonale sprawdzi się w niewielkiej łazience o ograniczonej powierzchni, w której mimo wszystko posiadamy dostatecznie dużą ilość przedmiotów codziennego użytku, które wymagają powierzchni do przechowywania.

Praktyczne rozwiązanie do niewielkiej łazienki

Bez względu na to, czy mamy do dyspozycji pomieszczenie o ograniczonej powierzchni, w którym trudno wygospodarować miejsce nawet na drobne przedmioty codziennego użytku, czy też naszym zadaniem jest aranżacja łazienki na znacznie większej powierzchni, np. dla całej rodziny – zawsze warto spróbować wykorzystać w takich sytuacjach meble stworzone do powieszenia na ścianie, zbudowane z szeregu praktycznych półeczek, na których można by rozmieścić różnego rodzaju przyrządy do codziennej higieny,  począwszy od przyrządów takich jak suszarka do włosów, ręczniki, elektryczna szczoteczka do zębów, pojemniki z detergentami czy kosmetykami, szczotka do włosów czy też – dekoracja, np. świeczka czy wiklinowy koszyk. Szafki ścienne to doskonałe rozwiązanie do łazienek, które wymuszają jak największą oszczędność miejsca – dzięki nim zyskujemy możliwość swobodnego przemieszczania się po pokoju, zarówno w łazienkach przystosowanych do potrzeb rodziny, jak i w tych dla osób mieszkających samotnie. Szafki ścienne mogą być umieszczone zgodnie z wysokością albo szerokością ściany – w zależności od tego, jaką mamy tego możliwość na dany moment; z pewnością jednak powieszenie szafki w poprzek mogłoby nadać wnętrzu nieco cięższą aurę niż powieszenie jej zgodnie z wysokością ściany. W tym drugim przypadku wnętrze zyskuje wrażenie nieco wyższego niż jest w rzeczywistości. Szafka ścienna z drzwiczkami zakrywającymi zawartość mebla to rozwiązanie zdecydowanie bardziej tradycyjne, wpisujące się w klasyczny wystrój wnętrza. Szafka z odkrytymi półkami sprzyja stworzeniu wnętrza o charakterze o wiele bardziej współczesnym.

Zalety szafek do zawieszenia na ścianie

Szafki ścienne, np. firmy Sanitec, to meble umożliwiające aranżację wygodnych łazienek, dzięki którym możliwe staje się zarówno rozmieszczenie wszystkich przedmiotów, których używamy na co dzień, jak i stworzenie przestrzeni łazienkowej, w której można by swobodnie się poruszać. Szafka tego typu sprawdzi się zarówno w łazienkach dla rodziny, jak i w tych przeznaczonych dla osób żyjących w niewielkich apartamentach dla jednej osoby.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.