Łazienka dla dzieci

Urządzanie łazienki dla dorosłych różni się od aranżacji łazienki, która będzie odpowiadać potrzebom najmłodszych. Przystosowanie pomieszczenia w sposób, który ułatwi dziecku bezpieczne i wygodne wykonywanie codziennych czynności higienicznych jest możliwe z pomocą szerokiej gamy produktów Koło stworzonych z myślą o dzieciach.


Jak przystosować łazienkę do potrzeb najmłodszych?

  1. Wymiary urządzeń sanitarnych – to podstawa – w ten sposób łatwiej zachęcić dziecko do korzystania z urządzeń łazienkowych; niewielka umywalka, do której łatwo sięgnąć to zachęta do wyrobienia dobrego nawyku mycia rąk; wanna w mniejszym niż przeciętny rozmiarze nie będzie wydawać się straszna; toaleta umieszczona na mniejszej wysokości niż ta dla dorosłych uczyni korzystanie z łazienki bardziej komfortowym. Warto zwrócić uwagę na linię produktów marki Koło stworzoną z myślą o potrzebach najmłodszych, np. umywalki Nova Pro Junior (owalna lub prostokątna) do zawieszenia na ścianie (do wyboru dodatkowo postument lub półpostument), w rozmiarze 50 cm; toalety Nova Pro Junior instalowane na podłodze, o wysokości 33 cm. Do toalet można dobrać także antybakteryjne deski (kolor biały lub czerwony).
  2. Żywe, ciekawe barwy – w łazienkach urządzanych z myślą o dzieciach warto umieścić jakiś akcent kolorystyczny, który ożywi wnętrze i nada mu przyjazny akcent. Dobrym wyborem mogą być rozmaite akcesoria, takie jak mydelniczki, kolorowe półeczki, wieszaki itp., Nie musimy się jednak ograniczać – marka Koło oferuje wspomniane już kolorowe deski klozetowe wykonane w technologii eliminującej bakterie, z materiału Duroplast (seria Nova Pro Junior). Innym ciekawym produktem, który wzbogaci wnętrze łazienki jest umywalka Nova Pro Junior z czerwonym postumentem i z elementami wykonanymi ze stali. Kolor powinien odpowiadać gustom dzieci – jeśli czerwień wydaje się zbyt intensywnym kolorem, lepiej wybrać klasyczne białe urządzenia z tej samej linii.
  3. Nauka dobrych nawyków – wybór sprzętów łazienkowych w zmniejszonych rozmiarach to ciekawy sposób na naukę dobrych nawyków – urządzenia przystosowane do potrzeb dzieci zachęcają do wygodnego korzystania z łazienki, a dzięki swojej prostocie ułatwiają wykonywanie rozmaitych czynności higienicznych.

Korzyści z dziecięcej łazienki
Urządzenie łazienki z wykorzystaniem urządzeń stworzonych specjalnie dla dzieci to dobry sposób, aby w komfortowy i bezpieczny sposób nauczyły się one dobrych nawyków higienicznych; jest to również sposób na wyrażenie rodzicielskiej troski. Korzystanie z łazienki może stać się łatwiejsze i bardziej radosne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.