Jak wybrać i zamontować bidet?

Choć bidet nie należy do obowiązkowego wyposażenia łazienki, obecność tego urządzenia w naszym domu może być dużym udogodnieniem. Czym się kierować wybierając bidet? O czym pamiętać podczas jego montażu? Oto najważniejsze informacje.

bidet
fot. kolo.com.pl

Dobrze dopasowany

Oferta bidetów na rynku ceramiki sanitarnej jest dziś całkiem spora. Do wyboru mamy bidety stojące i podwieszane, w różnej stylistyce i wielkości. Jeśli szukamy produktu do kompletnej już łazienki, najlepiej będzie dopasować bidet od tego samego producenta i z tej samej kolekcji. Bidet i miska wc ze względów praktycznych i estetycznych zazwyczaj stoją obok siebie, dlatego nie powinny różnić się zanadto wzornictwem, ani wielkością. Wybierając bidet warto także zwrócić uwagę na szczególym, które mogą być istotne: siedzisko, pokrywę, możliwość zainstalowania pojemnika na płyn do higieny intymnej.

Montaż krok po kroku

Bidet należy zamontować w miejscu, które zapewni wygodne i bezproblemowe korzystanie. Minimalna odległość odściany lub innego urządzenia powinna wynosić 30 cm, natomiast przed bidetem potrzeba co najmniej 60 cm wolnego

bidet
fot. architonic.com

miejsca. Bidet podwieszany przymocowuje się do ściany, co jest możliwe tylko, gdy są one wystarczająco solidne, lub na stelażu podtynkowym. Model stojący montujemy za pomocą śrub do podłogi lub ściany. Montaż bidetu zazwyczaj rozpoczynamy od przygotowania podejścia wodociągowego lub montażu stelażu. Po założeniu zaworów lub kolan na oczkach wodociągowych przychodzi czas na montaż baterii i syfonu i przytwierdzenie bidetu. Wodę podłączamy za pomocą wężyków przyłączeniowych. Po podłączeniu syfonu do otworu kanalizacyjnego, pozostaje już tylko wykończenie montażu silikonem. Poszczególne etapy montażu w zależności od rodzaju bidetu i producenta, dlatego zawsze warto mieć pod ręką instrukcję.

Bidet to urządzenie, w które z całą pewnością warto zainwestować, jeśli tylko mamy odpowiednią ilość miejsca. A co jeśli w naszej łazience brakuje wolnej przestrzeni? Wtedy warto zastanowić się nad zakupem specjalnej deski z funkcją bidetu do zamontowania na misce wc.

Zdjęcie główne: www.ceramicacielo.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.