Brodzik do kabiny – płaski czy głęboki?

Wybór brodzika do kabiny prysznicowej to ważna decyzja, którą warto podjąć będąc świadomym wszystkich plusów i minusów obu rozwiązań. Standardowe brodziki głębokie dają więcej możliwości wykorzystania, z kolei nowoczesne płaskie brodziki nie tylko stawrzają atrakcyjny wgląd łazienki, ale także zwiększają bezpieczeństwo wszystkich użytkowaników łazienki.

Brodziki dostępne są w wielu kształtach i wymiarach, jednak zanim zaczniemy szukać idealnego produktu, powinniśmy zadać sobie pytanie: jaki typ brodzika preferujemy – płaski czy głęboki? Oba mają swoje zalety, które nie ograniczają się jedynie do funkcji estetycznych. Oto najważniejsze cechy brodzików płaskich i głębokich, które warto wziąć pod uwagę przed zakupem.

Brodziki głębokie – prawie jak wanna

fot. remontujemylazienke.pl
fot. remontujemylazienke.pl

Standardowe brodziki głębokie mają od 5 do 10 cm głębokości, jednak można znaleźć modele, których głębokość wynosi nawet 30 cm. Choć zwolennicy brodzików często za ich główną zaletę uznają niewielką ilosć zajmowanego miejsca, warto pamiętać, że wysoki i bardziej obszerny brodzik to więcej możliwość praktycznego zastosowania. W głębokim brodziku można zrobić ręczne pranie, wykąpać psa, wstawić wanienkę do kąpieli dziecka. Niektóre modele brodzików są wyposażone w siedzisko, dzięki czemu w trakcie prysznica można poczuć się tak wygodnie jak w wannie. Wiele brodzików głębokich można wykończyć w dowolny sposób i w ten sposób nadać kabinie prysznicowej indywidualny charakter. Trzeba jednak pamiętać, że wysoki brodzik w małej łazience może zajmować zbyt dużo miejsca, a korzystanie z niego może trudne dla osób starszych i o ograniczonej sprawności ruchowej.

Brodziki płytkie – przestrzenne i bezpieczne

fot. ladnydom.pl
fot. ladnydom.pl

Nieznacznie wystające lub całkowicie zrównane z powierzchnią podłogi brodziki płaskie to jeden z najważniejszych trendów łazinkowych ostatnich lat. Nadają się zarówno do małych, jak i dużych łazienek. Dodają wnętrzu nowoczesnego i minimalistycznego wyglądu, dlatego są obowiązkowym elementem wyposażenia designerskich łazienek. Nowoczesny wygląd to nie jedyna ich zaleta. Brak stopni i wystających elementów utrudniającyh wejście sprawia, że doskonale nadają się dla dzieci, osób starszych i niepełnosprawnych. Dzięki szybkoprzelewowemu syfonowi woda odpływa z nich szybko i bezpiecznie, a specjalne materiały o nierównej strukturze sprawiają, że ich powierzchnia jest antypoślizgowa. Decyzję o montażu brodzika płaskiego najlepiej jest jednak podjąć przed wykonaniem łazienki.

Jak widać, oba rodzaje brodzików mają swoje wady i zalety, dlatego zanim zdecydujemy się na jeden z nich, warto dokładnie określić swoje potrzeby i preferencje.

Zdjęcie główne: www.cermag.info

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.