Brodziki kompozytowe coraz popularniejsze

Brodziki kompozytowe jeszcze kilka lat temu traktowane jako ciekawostka, dziś stają się coraz popularniejszą alternatywą dla brodzików akrylowych. Zainteresowanie produktami z lanego marmuru stale rośnie dzięki modzie na wyroby naturalne, choć to nie jedyny powód. Coraz bardziej atrakcyjna oferta producentów, niższe ceny, funkcjonalność i wysoka estetyka brodzików kompozytów powiększają grono ich miłośników.

Zalety lanego marmuru

brodzik kompozytowy
fot. czasnawnetrze.pl

Brodziki z kompozytu nazywa się także brodzikami z konglomeratu, sztucznego kamienia lub lanego marmuru. Każde z tych określeń odnosi się do budowy tworzywa, w skład którego wchodzi ok. 80 % składnika mineralnego, tworzywa sztuczne, barwniki i żywice. Każdy producent ma swoją własną formułę, jednak główne zalety brodzików kompozytowych to: twardość, elastyczność i odporność na ściskanie. Ich powierzchnia jest gładka i połyskliwa lub stylizowana na naturalny kamień, a do tego wyjątkowo wytrzymała. Kolejnym atutem brodzików z konglomeratu jest możliwość docięcia materiału do odpowiedniego wymiaru. Większość producentów oferuje gotowe modele, jednak istnieją firmy, które przyjmują zamówienia na brodziki o dowolnych formach i wymiarach. Eksperymentować można także z kolorami i nowymi materiałami, dzięki którym brodzik będzie jeszcze bardziej trwały. Inne plusy mineralnego tworzywa to łatwość czyszczenia i możliwość polerowania drobnych zarysowań. Sztuczny kamień to także walory estetyczne. Płaskie brodziki i fakturze skały doskonale komponują się z minimalistycznym wnętrzem i kabiną typu walk-in.

Zamiast brodzika akrylowego

brodzik kompozytowy
fot. anteprojectos.com.pt

Wybór brodzików kompozytowych jest już całkiem spory. Od dawna oferują je producenci dobrze znani polskim klientom, np. Roca, Ravak i Sanplast. Brodziki kompozytowe Roca odznaczają się antypoślizgowymi właściwościami i bezpieczeństwem, z kolei produkty z serii Galaxy Pro Flat marki Ravak posiadają gładką powierzchnię ułatwiającą czyszczenie. Choć brodziki z konglomeratu są nadal droższe niż akrylowe, różnice te nie są już tak duże jak przed laty. Klienci coraz częściej zamiast tańszych i mniej odpornych produktów wybierają brodziki z domieszką kamienia. Obecnie koszt brodzika kompozytowego nie różni się od wyrobu z prawdziwego akrylu.

Zdjęcie główne: www.valso.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.