Wybieramy bezpieczny brodzik

Dobry brodzik, czyli jaki? Badania konsumentów pokazują, że liczy się dla nich nie tylko wygląd lub wytrzymałość brodzika, ale przede wszystkim bezpieczeństwo.

Brodzik – podstawa w kabinie prysznicowej
Ściany i drzwi kabiny prysznicowej to najważniejsze elementy stanowiące o jej wyglądzie, ale można się pokusić o stwierdzenie, że jeszcze ważniejszym elementem, który wpływa nie tylko na estetykę, ale także komfort i bezpieczeństwo podczas korzystania z łazienki jest brodzik. Na ten element zwraca się ostatnio coraz większą uwagę. Nowoczesne brodziki odznaczają się modnym designem – dominuje maksymalnie uproszczona forma, szerokim wyborem kolorów i zastosowaniem innowacyjnych materiałów. Dlaczego ich znaczenie jest istotne przy wyborze brodzika?

fot. roca.pl

Bez poślizgu, z efektem kamienia
Obecnie popularnym rodzajem materiału stosowanym w produkcji brodzików jest konglomerat – mieszanka surowców naturalnych i sztucznych. Największe zalety konglomeratu to ogromna wytrzymałość, dekoracyjny wygląd i antypoślizgowość. Różni producenci stosują własne typy konglomeratu, dla przykładu materiał opracowany przez firmę Roca to Stonex, który charakteryzuje się wysoką klasą a niekiedy najwyższą klasą antypoślizgowości. Nadal chętnie wybieranym materiałem jest akryl, który dzięki zastosowaniu specjalnych powłok także ogranicza możliwość poślizgu i może posiadać modne wykończenie imitujące kamień.

Higieniczne rozwiązania w brodzikach
Bezpieczeństwo w łazience wiąże się nie tylko z ograniczeniem ryzyka poślizgnięcia na mokrej powierzchni, ale także czystością i higieną bez ognisk chorobotwórczych drobnoustrojów. Pod tym względem wyróżniają się brodziki ze stali emaliowanej, które dzięki procesowi wypalania emalii na powierzchni stali zyskują wysoce higieniczne właściwości fizyczne. O higienie nie zapomnieli także producenci brodzików z akrylu czy konglomeratu, którzy stosują w swoich wyrobach specjalne antybakteryjne powłoki. Dzięki tym rozwiązaniom zdecydowana większość oferowanych dziś nowoczesnych brodzików spełnia oczekiwania co do antypoślizgowości i higienicznej czystości.

Zdjęcie główne: www.roca.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.