Zastosowanie drewna w łazience

Aby wyremontować nowoczesną łazienkę warto rozważyć wykorzystanie różnego rodzaju materiałów do odnowienia wnętrza, także tych ogólnie rzadziej spotykanych w przestrzeni łazienkowej, takich jak np. drewno. Producent artykułów łazienkowych Sanitec oferuje szeroką gamę produktów umożliwiających urządzenie stylowego i modnego wnętrza, np. za pomocą drewnianych paneli.

Zalety drewna w łazience

Drewno to szlachetny materiał łączący w sobie znaczne walory estetyczne, jak i praktyczne. Drewno w łazience, np. w postaci paneli naściennych, kompletu mebli czy choćby jednej półki umieszczonej na ścianie może całkowicie odmienić wnętrze, wprowadzając do niego przytulny nastrój i poprawiając komfort użytkowania łazienki. Wybrany odcień może przyczynić się do optycznego powiększenia lub zmniejszenia powierzchni – jasne kolory (np. drewna brzozowego lub jesionowego) ożywią niewielkie i wąskie pomieszczenie, podczas gdy nieco ciemniejsze barwy (np. drewna orzechowego) mogą zmniejszyć poczucie chłodu i nadmiaru pustej przestrzeni w łazience. Drewno może być użytkowane w łazience w postaci paneli naściennych, np. na jednej wybranej ścianie lub w całym pomieszczeniu bądź w postaci paneli podłogowych. Jeżeli nie planujemy zbyt głębokiej ingerencji w strukturę pomieszczenia, warto rozważyć jedynie wymianę mebli na drewniany komplet, umieszczenie w łazience praktycznych drobiazgów lub ozdób łazienkowych wykonanych z tego materiału bądź wprowadzenie do łazienki elementu jedynie imitującego drewno (opcja bardziej ekonomiczna, zainspirowana wyglądem naturalnego drzewa). Zainstalowanie w łazience elementów wykonanych z naturalnego drewna może ponadto korzystnie przyczynić się do zmiany jakości powietrza – podobnie jak pewne gatunki kwiatów doniczkowych; może to być dobre rozwiązanie dla osób pragnących zadbać o korzystne dla zdrowia wyposażenie domu.

Poprawa jakości powietrza, komfort, relaks

Z pomocą drewna można skutecznie przemienić wygląd całej łazienki – umieszczenie choćby jednego elementu dekoracyjnego wykonanego z tego materiału wprowadza do pomieszczenia przytulny nastrój. Drewno zainstalowane na większych przestrzeniach w łazience poprawia jakość powietrza i korzystnie wpływa na atmosferę sprzyjając wyciszeniu i relaksowi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.