Dywaniki łazienkowe – pomysły

Choć dywaniki łazienkowe to jedynie dodatki do wnętrza, mimo wszystko trudno jest wyobrazić sobie w pełni komfortową łazienkę pozbawioną choćby bardzo prostego dywanika, nawet z najprostszej tkaniny, podobnie jak trudno byłoby korzystać w pełni z łazienki pozbawionej lustra.


Wybór dywanika do łazienki – kryteria wyboru
Nawet w związku z wyborem przedmiotów dodatkowych, takich jak wspomniane dywaniki czy maty łazienkowe, należy kierować się pewnego rodzaju kryteriami. W przypadku dywaników istotne okazuje się ich przeznaczenie, a w związku z tym rodzaj materiału, wielkość i kształt pomieszczenia, wystrój – dominujący w pomieszczeniu styl, wreszcie – osoby, dla których dywanik taki miałby być przeznaczony. Dywaniki łączą w sobie walor estetyczny z praktycznym – poza tym, że mogą pełnić takie funkcje jak zabezpieczenie przez poślizgiem (gdy dywanik umieszczony jest we wnętrzu wanny lub kabiny prysznicowej, ale także na podłodze – dywanik wykonany ze sztucznego materiału przypominającego gumę czy plastik mógłby zapobiec poślizgnięciu się bądź nieszczęśliwym wypadkom domowym) czy funkcję materiału ułatwiającego osuszanie stóp czy ścieranie podłogi, mogą również spełniać funkcję estetyczną, gdy wykonane są z tkaniny o zdobnym charakterze, albo przeciwnie – gdy są wykonane np. z jasnego materiału, który wprowadza do pokoju akcent świeżości. Tak czy inaczej, tego rodzaju dodatek do wnętrza to jedno z najprostszych rozwiązań umożliwiających nadanie pomieszczeniu lekkiego i świeżego charakteru. Tego rodzaju uzupełnienie wyposażenia łazienkowego na pewno spodoba się osobom, które lubią dbać o higienę w mieszkaniu.
Dodatek ozdobny i praktyczny
Umieszczenie w łazience dywanika, wykonanego np. z prostej białej tkaniny albo – przeciwnie – z materiału znacznie bardziej wyszukanego i raczej dekoracyjnego niż praktycznego, może być ciekawym rozwiązaniem wzbogacającym wnętrze każdej łazienki, urządzonej tak w stylu klasycznym, jak i współczesnym. W gamie produktów łazienkowych firmy Sanitec znajdziemy wiele akcesoriów łazienkowych tego typu, dzięki którym zyskamy możliwość aranżacji łazienki dobrze dostosowanej do wyzwań współczesnego trybu życia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.