Urządzenie prostokątnej łazienki

Urządzenie prostokątnej, długiej i wąskiej łazienki może być prawdziwym wyzwaniem. Jej wielkość i kształt są decydującymi czynnikami, które wpływają na to, w jaki sposób powinniśmy rozmieścić meble i urządzenia sanitarne.
Jak urządzić łazienkę o nietypowym kształcie?

Jak urządzić łazienkę o nietypowym kształcie?

Prostokątny, podłużny pokój wymaga tego, aby meble i urządzenia sanitarne miały odpowiedni kształt. Dobrym rozwiązaniem byłby np. wybór umywalek marki Sanitec, które można by umieścić na ścianie – bez względu na kształt, bądź to prostokątny, kwadratowy czy owalny – zwłaszcza w przypadku łazienek o nieco bardziej klasycznym i tradycyjnym charakterze. Oszczędność miejsca to w przypadku podłużnej łazienki najistotniejsza rzecz, jaką powinno się wziąć pod uwagę. Wykorzystanie maksimum przestrzeni na ścianach umożliwia odblokowanie przestrzeni do poruszania się po pomieszczeniu. Im mniej miejsca zajmują meble umieszczone na podłożu, tym ostateczny rezultat będzie korzystniejszy. Firma Sanitec posiada w swojej ofercie szeroką gamę produktów, które można wykorzystać do urządzenia eleganckiej, nowoczesnej, wygodnej łazienki, umożliwiającej swobodne poruszanie się, bez poczucia skrępowania. Do łazienek o charakterze nowoczesnym i minimalistycznym dobrze byłoby dobrać urządzenia o możliwie prostych kształtach, najlepiej kanciastych. Do łazienki w stylu tradycyjnym lepiej natomiast pasują sanitariaty o owalnych kształtach, zwłaszcza np. owalne umywalki z porcelany. Tego rodzaju mebel może być uznany za symbol właściwie urządzonej łazienki w stylu tradycyjnym. Poza podstawowym zestawem armatury i urządzeń sanitarnych warto także zwrócić uwagę na dodatki łazienkowe, np. lustro czy półki. Również w przypadku takich elementów wyposażenia wnętrza, bardzo istotne jest, aby mebel wyrażał styl pomieszczenia, a przy tym był na tyle funkcjonalny, aby urządzenie nawet kłopotliwej z pozoru powierzchni użytkowej zakończyło się pomyślnym rezultatem.


Meble i dodatki w prostokątnej łazience

W tym miejscu można by rozważyć przypadek prostokątnego lustra, które stanowi dobre uzupełnienie dla sanitariatów w nowoczesnym stylu (owalny mebel posiada nieco inny charakter i nie pasuje aż tak dobrze do pomieszczenia urządzonego zgodnie z obecnymi tendencjami w modzie). Warto zainspirować się meblami dostępnymi w ofercie producenta wyposażenia łazienek Sanitec.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.