Co nowego w kabinach prysznicowych

Nowoczesne kabiny prysznicowe ze starymi modelami montowanymi w łazienkach jeszcze kilkanaście lat temu mają już niewiele wspólnego. Prysznic może stać się nie tylko szybkim sposobem na codzienną higienę. Masaż wodny i designerskie dodatki sprawią przyjemność wszystkim zmysłom, oczywiście jeśli zadbamy o odpowiednie wyposażenie naszej kabiny.

Obecnie dzięki estetycznym formom i nowym materiałom, korzystanie z kabiny prysznicowej może być o wiele bardziej komfortowe i bezpieczne. Aby tak było, warto zwrócić uwagę zarówno na otoczenie kabiny, jak i to, co znajduje się w środku.

Kabino-wanna

We wnęce i w wannie
Urządzanie łazienki nie należy do najłatwiejszych zadań. Dotyczy to zwłaszcza odpowiedniego dopasowania dużych elementów, takich jak wanna czy kabina prysznicowa. Kabinę najłatwiej ulokować w naturalnych lub sztucznie utworzonych wnękach, jednak występowanie skosów dachowych nie stanowi już większego problemu. Można ją dopasować do niemal każdego wnętrza, coraz większą popularnością cieszą się też rozwiązania 2 w 1. Klasyczną wannę można obudować parawanem ze szkła na wzór kabiny prysznicowej lub zamontować wanno-kabinę. Najmodniejsze szklane drzwi mogą otwierać się na różne sposoby (przesuwne, otwierane, wahadłowe), a w niewielkich łazienkach, jedną ze ścianek kabiny można wykorzystać jako duże lustro.

Odpływ ścienny

Ważne wnętrze
Inaczej wygląda także wnętrze kabiny. W modnej kabinie prysznicowej brodzik powinien być płaski, zrównany z podłogą. Ma to znaczenie nie tylko dla estetyki wnętrza, ale także dla wygody i bezpieczeństwa, zwłaszcza dzieci i osób starszych. Zgodnie z najnowszymi trendami, odpływ podłogowy zastępuje się ściennym lub w posadzce. Takie rozwiązania podnoszą walory estetyczne brodzika, dzięki jednolitej powierzchni i możliwości dopasowania odpływu do baterii i profili prysznicowych. W nowoczesnej kabinie nie może zabraknąć elementów do hydromasażu. Najłatwiejszym sposobem na unowocześnienie kabiny prysznicowej jest wymiana rączki, na model z różnymi rodzajami strumienia, zamontowanie deszczownicy lub panelu prysznicowego z różnymi opcjami masażu wodnego.

źródło obrazka: www.kambor.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.