Kabina Cadura SanSwiss – lekka i wyrazista

Cadura to propozycja kabin prysznicowych o mocnym, a zarazem wyrazistym designie, inspirowanym wodą.

fot. sanswiss.pl

Z krainy wody i lodu
W łazienkach inspiracje elementami świata natury nie należą do nowości, często są widoczne w designie umywalek i wanien wolnostojących. Rzadko jednak można je odnaleźć w kabinach prysznicowych. Na tym tle wyróżnia się nowa seria kabin Cadura szwajcarskiego producenta SanSwiss, inspirowanych gładką i przejrzystą taflą wody i lodu. Projektantom SanSwiss udało się osiągnąć ciekawy efekt – kabina jest minimalistyczna, a jednocześnie subtelna i lekka. Choć swoją formą doskonale wpisuje się w aktualne trendy, surowość i geometryczne kształty nie są jej jedynymi cechami.

Przemyślane elementy konstrukcji
Producent nie skupił się tu jednak wyłącznie na designie, bo Cadura posiada wiele przemyślanych elementów, dzięki którym jest modelem bardzo funkcjonalnym i ergonomicznym. Można to zauważyć w konstrukcji uchwytu, który jest nie tylko modny, ale także bardzo wygodny w użyciu. Okucia i zawiasy kabiny, które trzymają gładką niczym powierzchnia wody taflę szkła, przypominają wyrzeźbione przez naturę formy lodu. W modelu CA31C umożliwiają także otwieranie drzwi wahadłowo. Duża ilość powierzchni szklanych jest stabilizowana przez specjalną chromowaną poprzeczkę, a mechanizm unoszenia drzwi zapewnia szczelność oraz ciche i wygodne otwieranie.

fot. sanswiss.pl

U-montaż – swoboda i prostota montażu
Warto także powiedzieć o tzw. U-montażu – systemie umożliwiającym proste mocowanie kabiny w różnych częściach łazienki. Taka kabina jest zbudowania z dwóch ścianek bocznych i drzwi, a w przypadku modeli bezramowych, elementów stabilizujących. Kabina w U-montażu nie musi już stać w narożniku, ale innym punkcie łazienki, dlatego to rozwiązanie sprawdzi się przede wszystkim w przestronnych łazienkach, w których mały metraż nie jest problemem. Dotyczy modeli: CA31C, CAT2, CAT5.

Zdjęcie główne: sanswiss.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.