Kabiny prysznicowe – przegląd

Wybór kabiny prysznicowej to jeden z istotniejszych etapów urządzenia łazienki. Wiele zależy od tego, z jakiego rodzaju pomieszczeniem mamy do czynienia – czy łazienka to podłużny i wąski pokój, w którym trudno znaleźć miejsce, czy też jest to pokój widny, przestronny i łatwy w aranżacji.

Rodzaje kabin prysznicowych a rodzaj pomieszczenia

Różnego rodzaju kabiny prysznicowe sprawdzają się w odmiennych typach pomieszczeń. Łazienki, które aranżujemy w pokojach podłużnych i wąskich wymagają wyboru kabiny prysznicowej, którą można by łatwo wpasować w ograniczoną powierzchnię – dobrym rozwiązaniem byłoby tu umieszczenie kabiny narożnej, dzięki której część ściany pozostałaby niezajęta. Innym dobrym rozwiązaniem byłoby umieszczenie – również na końcu, w głębi pokoju, kabiny zajmującej całą szerokość ściany, lecz niezbyt głębokiej – przewaga szerokości sanitariatu nad jego głębokością byłby dobrym wyjściem w celu zmniejszenia zajętej powierzchni i umożliwienia użytkownikom łazienki swobodne poruszanie się. Pomieszczenia bardziej obszerne pozostawiają więcej pola do manewru. Aranżacja przestronnej łazienki dopuszcza umieszczenie w nich także bardziej obszernych kabin, które nie wymagają tak licznych ustępstw związanych z wielkością czy kształtem sanitariatu. Wiele kabin prysznicowych, zwłaszcza tych najlepiej wyrażających ducha współczesnego designu łączy w sobie funkcje praktyczne z ozdobnymi – kabiny tego rodzaju posiadają ozdobne skrzydła wejściowe, na których nadrukowane są np. motywy roślinne, geometryczne lub inne tego typu motywy dekoracyjne, które mogą pomóc nam wyrażać własny zmysł dekoracyjny, gust, fantazję.

Kabina prysznicowa we współczesnej łazience

W nowocześnie urządzonej łazience nie może zabraknąć wysokiej jakości kabiny prysznicowej, wykonanej z najwyższej jakości materiałów, odpornych zarówno na zaparowanie, liczne czynniki mechaniczne czy fizyczne, np. uderzenia, silne płyny czyszczące itp. W aranżacji warto zwrócić uwagę zarówno na aspekt funkcjonalny, jak i dekoracyjny sanitariatu. Liczne inspiracje znajdziemy w ofercie firmy Sanitec.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.