Masaż pod prysznicem

Relaksująca kąpiel po ciężkim dniu odpręża zmęczone ciało i koi skołatane nerwy. Dla właściciela wanny z hydromasażem wizyta w łazience może zamienić się w prawdziwe domowe SPA. A co, jeśli jesteśmy posiadaczami małej łazienki ze zwyczajną kabiną prysznicową? Okazuje się, że także pod prysznicem możemy cieszyć się z dobrodziejstw masażu wodnego.

kabina prysznicowa
kabina prysznicowa

Dla duszy i ciała

Masaż silnymi strumieniami wody jest wykorzystywany w celach leczniczych już od czasów starożytnych. Według specjalistów, trwający kilka minut hydromasaż nie tylko odpręża, ale także pomaga w dolegliwościach kręgosłupa i stawów, leczy migreny, bezsenność i niweluje napięcie nerwowe. Profesjonalne urządzenia stosowane do kuracji wodnej należą do standardowego wyposażenia w każdym ośrodku SPA, a ich domowe wersje w postaci wanien z hydromasażem, od wielu lat cieszą się dużą popularnością.

Panele prysznicowe to nowoczesne propozycje dla osób pragnących korzystać z funkcji masażu wodą w zwykłej kabinie natryskowej. Chociaż panele, tak jak inne urządzenia przeznaczone do domowego użytku, nie posiadają właściwości leczniczych, to masaż za pomocą panelu przynosi ulgę w stanach napięć nerwowych, rozluźnia mięśnie i dodaje energii. Urządzenie ma postać podłużnej płyty na której są zamontowane dysze, słuchawki, zawory oraz dodatkowe elementy, takie jak półeczki, mydelniczki i uchwyty. Do wykonania paneli prysznicowych używa się różnego rodzaju materiałów, które oprócz swoich właściwości fizycznych mogą stanowić ciekawy akcent dekoracyjny we wnętrzu łazienki. Aluminium, tworzywa sztuczne, stal nierdzewna, czy hartowane szkło to materiały odporne na uszkodzenia mechaniczne i łatwe do utrzymania w czystości. Dla bardziej wymagających dostępne są urządzenia wykonane z marmuru, granitu, a nawet drewna egzotycznego, możliwe są także różne wersje kolorystyczne. Ważnym atutem paneli prysznicowych jest łatwy i przyjazny montaż, dzięki któremu posiadacze gotowych już kabin prysznicowych, mogą w każdej chwili zastąpić tradycyjną słuchawkę praktycznym i nowoczesnym panelem. W ten prosty sposób każdy szybki prysznic może zamienić się w chwilę doskonałej przyjemności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.