Modna, solidna i dopasowana – ile kosztuje kabina prysznicowa?

Ile kosztuje kabina klasyczna, a ile walki-in? Z jaką kwotą trzeba się liczyć, jeśli marzy nam się kabina ze specjalną powłoką przeciw osadom?

Choć kabina prysznicowa zasadniczo służy jednemu celowi, każdy z nas ma zapewne nieco inne oczekiwania, przy zakupie nowej kabiny do swojej łazienki. Niektórzy z nas szukają kabiny maksymalnie komfortowej i przestronnej, dla innych przede wszystkim będą liczyły się jej wymiary i możliwość montażu w nietypowej wnęce. Ważnym czynnikiem, który determinuje wybór kabiny są także ułatwienia podczas czyszczenia kabiny, takie jak powłoki przeciw osadom i brudowi oraz możliwość wypięcia drzwi, w celu dotarcia do trudno dostępnych zakamarków. Producenci kabin wychodzą naprzeciw oczekiwaniom konsumentów, dlatego na rynku istnieje pełna różnorodność rodzajów, materiałów, dodatkowych funkcji kabin. Z parze z tym zróżnicowaniem widać także dużą rozpiętość cen, dlatego odpowiedź na to, ile kosztuje „dobra” kabina prysznicowa nie jest prosta.

Cena kabiny w dużej mierze zależy od zastosowanego wypełnienia. Grube, hartowane szkło jest bezpieczne podczas użytkowania i dziś znaczna ilość kupujących decyduje się na właśnie tego typu wypełnienie w drzwiach. Wraz z powłoką hydrofobową, ułatwiającą czyszczenie, tego typu kabina w zależności od rozmiarów i producenta będzie kosztować 650-3500 zł.

Nieco tańsza może być bardzo modna kabina typu walk-in. Ze względu na swoją prostą konstrukcję, jej koszt może wynosić od 500 zł do 3000 zł.

A co z kabinami wyposażonymi w hydromasaż? Takie kabiny jeszcze kilkanaście lat temu były dość drogie, ale dziś ich koszty są zdecydowanie niższe, a prysznic z efektem masażu bardziej dostępny. Jeśli marzy wam się odrobina luksusu w łazience, tego typu kabinę kupicie już za nieco ponad 1000 zł. Oczywiście, niższa cena często oznacza niższą jakość, a w przypadku zakupu kabiny może to oznaczać konieczność szybkiej wymiany elementów, a w najgorszym wypadku całej kabiny. Kupując kabinę, która ma być użytkowana przez długie lata, warto w pierwszej kolejności stawiać na jakość, ponieważ jest to jeden z najintensywniej eksploatowanych elementów wyposażenia łazienkowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.