Prysznic bez brodzika

Coraz częściej w kabinach prysznicowych tradycyjny brodzik jest zastępowany płaską powierzchnią podłogi wykończoną gresem. Takie rozwiązanie wygląda bardzo nowocześnie i ma wiele praktycznych zalet.

Designersko i praktycznie

kabina bez brodzika

Jeszcze kilkanaście lat temu wyłożona płytkami ceramicznymi kabina bez brodzika nie kojarzyła się dobrze. Wraz z plastikową matą i zasłonką wnęka bez brodzika była często spotykanym widokiem w miejscach takich jak schroniska czy akademiki. Dziś płaskie wykończenia podłogi w kabinie prysznicowej niczym nie przypominają tamtych rozwiązań. Modna i nowoczesna posadzka z wysokiej jakości materiałów oraz umieszczony w podłodze lub ścianie mało widoczny odpływ sprawiają, że podłoga w kabinie jest estetyczną, bezpieczną i przyjemną w dotyku idealnie płaską powierzchnią. W zależności od tego gdzie będzie znajdować się kabina, jej ściany mogą być wykonane z różnego rodzaju materiałów. Najmodniejszym i często najkorzystniejszym rozwiązaniem są ściany ze szkła. Przeźroczysta kabina wygląda nowocześnie, a jednocześnie optycznie powiększa łazienkę.

Wygodne użytkowanie

kabina bez brodzika

Brak typowego brodzika w łazience może znacznie ułatwić życie wszystkich użytkowników. Dostęp do prysznica bez konieczności pokonywania wysokiego progu jest o wiele wygodniejszy, zwłaszcza dla dzieci, osób starszych i niepełnosprawnych, poruszających się z pomocą wózka lub chodzika. To rozwiązanie jest też szczególnie korzystne w pomieszczeniach o nietypowych kształtach. Kabinę bez brodzika można umieścić wszędzie tam, gdzie trudno byłoby zamontować tradycyjny brodzik. Powierzchnia równa posadzce łazienkowej jest w końcu łatwiejsza do czyszczenia. Nie posiada wielu zakamarków, do których trudno dotrzeć przy okazji sprzątania, co sprzyja częstszym porządkom.

Jeśli płaska posadzka w kabinie ostatecznie przekona nas do rezygnacji z brodzika, do realizacji takiego rozwiązania trzeba się dobrze przygotować. Budowa prysznica z odpływem w podłodze bywa trudna. Specjalista, który do tej pory zajmował się wyłącznie montażem zwykłych brodzików może sobie z tym zadaniem nie poradzić, dlatego wcześniej lepiej znaleźć fachowca, który ma doświadczenie w tego typu rozwiązaniach.

zdjęcie główne: www.deko-rady.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.