Przegląd nowych kabin narożnych

Kabina narożna to chyba najbardziej popularny i uniwersalny model. Nowe kabiny tego typu odznaczają się minimalistycznym designem, zajmują niewiele miejsca i można je dopasować do niemal każdego wnętrza. Producenci starają się stale poszerzać ofertę kabin narożnych, dlatego wybór jest obecnie naprawdę duży. Oto przegląd wybranych modeli z oferty znanych producentów ceramiki łazienkowej.

Mniej znaczy więcej

kabina narożna
fot. newtrendy.com.pl

Na rynku znajdziemy kabiny we wszelkich możliwych kształtach i wymiarach, szerokie pole do manewru mamy także przy wyborze wypełnień i profili. Nie sposób jednak nie zauważyć, że to minimalistyczne, pozbawione zbędnych dodatków kabiny cieszą się największą popularnością. Ważne jest także zastosowanie nowoczesnych technologii, takich jak polimerowe powłoki, które ograniczają powstawanie zabrudzeń na powierzchni ścian. Do tego typu należy opisywana już w jednym z wcześniejszych wpisów kabina Ultra marki Koło. Jej zalety to prosta forma, eleganckie profile, szkło z powłoką chroniącą przed powstawaniem zacieków.
Filia XP Kermi z wahadłowymi drzwiami doskonale wpisuje się w trend transparentnych, pozbawionych detali konstrukcyjnych ścian. Dzięki specjalnym zabezpieczającym powłokom szkło może być cienkie, a jednocześnie bezpieczne. Ze szkła transparentnego o grubości 6 mm wykonana jest także kabina z serii Chrome marki Ravak, która oprócz nowoczesnego wyglądu wyróżnia się stosunkowo niską ceną.

Modne dodatki

kabina narożna
fot. ravak.pl

Choć wśród kabin narożnych dominują kształty prostokątne, można także znaleźć kilka interesujących modeli półokrągłych. Wśród nich wyróżnia się Lumin8 Roman Showers z funkcją łatwego wypinania w celu łatwiejszego czyszczenia i Abelia Deante z powłoką Active Cover. Warto także zwrócić uwagę na modele z kolorowymi i dekoracyjnymi detalami. Jeśli mamy dość chłodnego minimalizmu, do naszej łazienki możemy wybrać kabinę z kolorowymi lub polerowanymi do połysku elementami (Perfecta New Trendy, Axel Colors Excellent) . Taka kabina z pewnością może stanowić oryginalny element dekoracyjny wnętrza.

Zdjęcie główne: www.deante.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.