Walk-in, czyli tutaj się nie potkniesz

Pomysł na rynku pojawił się całkiem niedawno, lecz tak naprawdę prysznic bez brodzika wymyślono już tysiące lat temu. Można powiedzieć, że były pierwszymi prysznicami. Teraz jednak przeżywają swój renesans i są o wiele bardziej doceniane. Zwłaszcza za efekt, jaki nadają łazience. Są nie tylko eleganckie. Wręcz bije od nich estetyką i praktycznością. Polecane są zwłaszcza dla osób starszych i dzieci, ponieważ tam nie ma się o co potknąć. Wprost z podłogi przechodzi się pod prysznic, a podłoże wcale nie musi się zmieniać.

kabina typu walk-in
kabina typu walk-in

Schludnie i czysto

Prysznice typu walk-in, czyli bez brodzików są dużo łatwiejsze w utrzymaniu czystości. Myjąc podłogę, myjemy za jednym zamachem tą część pod prysznicem. Na rynku jest już wiele kabin prysznicowych, które mają przeznaczenie do montowania bez brodzika. Producenci wyposażenia łazienek, można powiedzieć, wyczuli pismo nosem i stworzyli już pokaźne kolekcje z kabinami typu walk-in. Również dlatego, że świetnie nadają się one do małych łazienek, jak również do dużych salonów kąpielowych. W tych ostatnich naprawdę potrafią robić wrażenie. Dostępne kabiny można montować na każdej podłodze z płytek czy kamienia. Są dostępne również takie, które ułatwiają mycie samej kabiny, dzięki nowoczesnej technologii i powłoce polimerowej, która pomaga utrzymać czystość szkła i zmniejsza osadzanie się kamienia na nim.

prysznic bez brodzika
prysznic bez brodzika

Szklana doskonałość
Najlepiej oczywiście prezentują się szklane kabiny prysznicowe. Razem z brakiem brodzika dodają łazience lekkości i delikatnej surowości. Mogą być proste, półokrągłe, jedno, dwu lub trzyściankowe. Można wybrać wszystko, co tylko się zamarzy. Również podłoga prysznica, czyli tam gdzie nie ma brodzika, może być pięknym akcentem dla łazienki, zwłaszcza, jeśli kabina jest przezroczysta. Na podłodze można bowiem położyć takie same płytki, jak w całej łazience lub specjalne wkładki z drewna egzotycznego, które jest wręcz stworzone do moknięcia, a które można ułożyć również na powierzchni podłogi całej łazienki. Najczęściej strefę prysznica jednak wyodrębnia się poprzez inny kolor płytek ceramicznych, wzór czy wielkość. Świetnie wygląda podłoga i ścianki strefy prysznicowej wyłożone bardzo małą mozaiką, kiedy reszta łazienki to dużych rozmiarów gresy. Prysznice walk-in doskonale komponują się w łazienkach minimalistycznych, jak też z elementami ekologicznymi oraz w łazienkach podążających za stylem miejskim, gdzie mamy chwilę by wejść i wyjść spod prysznica…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.