Ważne przy wyborze kabiny prysznicowej

Jak pokazuje badanie przeprowadzone na zlecenie marki Roca w 2014 roku, zwolennicy wanien i kabin prysznicowych dzielą się niemal dokładnie na pół. Choć w ostatnim czasie bardzo modne stały się nowoczesne wanny wolnostojące, kabiny prysznicowe wciąż są bardzo chętnie wybieraną alternatywą w strefie kąpielowej. Wybierają je przede wszystkim osoby młode, a więc ludzie, którzy zwykle prowadzą aktywny tryb życia oraz ci, którzy posiadają łazienki o niewielkim metrażu.

Powodów do wyboru kabiny prysznicowej zamiast wanny może być zresztą znacznie więcej. Po pierwsze są one coraz bardziej eleganckie i odznaczają się nowoczesnym designem, zgodnym z najnowszymi trendami. Prawdziwą furorę robią kabiny prysznicowe typu walk-in zbudowane z prostych szklanych ścianek, idealne do wnętrz w minimalistycznym stylu. Po drugie, kabiny są coraz bardziej komfortowe. Może nie da się nich wygodnie ułożyć, ale możliwe jest zamontowane siedzonka, a także panelu prysznicowego – odpowiednika systemu hydromasażu w wannach.

Oczywiście, abyśmy byli zadowoleni z wyboru kabiny prysznicowej, trzeba wybrać model odpowiednio dopasowany do naszych potrzeb, upodobań i możliwości, związanych z rozmiarami i budową pomieszczenia. Przy wyborze kabiny trzeba zwracać uwagę na kształt, rodzaj drzwi i materiał z jakiego zostały wykonane, ważne mogą okazać się także technologie zastosowane w celu ułatwienia sprzątania zakamarków kabiny oraz powłoki.

O ile w większych łazienkach kształt kabiny może zależeć wyłącznie od upodobań użytkowników łazienki, to w mniejszym pomieszczeniu trzeba kierować się przede wszystkim ergonomią. W małych łazienkach, w których liczy się każdy centymetr, najbardziej optymalnym wyborem będzie kabina narożna.

Rodzaj i materiał drzwi ma znaczenie zarówno dla estetyki, jak i i komfortu użytkowników łazienki. Klasyczne drzwi przesuwane są wygodne i zajmują mało miejsca, trzeba jednak pamiętać o tym, że ich czyszczenie wymaga docierania do trudno dostępnych miejsc, chyba, że wybierzemy drzwi o profilach z wypinanymi rolkami. Właśnie dlatego, jeśli tylko pozwala na to ilość wolnej przestrzeni, lepiej jest zamontować drzwi uchylne. Z drzwiami kabiny związana jest jeszcze jedna ważna kwestia – materiał z jakiego zostały wykonane. Najlepiej, gdy są wykonane z hartowanego szkła, odpornego na przebarwienia i zarysowania.

Powłoki na drzwiach kabin to stosunkowo nowy wynalazek, jednak powoli stają się rozwiązaniem standardowym. Powłoki zapobiegają osadzaniu się kamienia i powstawaniu zacieków, a ich czyszczenie nie wymaga stosowania mocnej che

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.