Wybieramy kabinę prysznicową

Kabiny prysznicowe to idealne rozwiązanie dla osób pragnących dbać o higienę w szybki i wygodny sposób, ale także tych, którzy dysponują łazienką o niewielkich wymiarach. Na wzrost popularności natrysków w ostatnich latach z pewnością wpłynęła opinia, że natrysk jest zdrowszy od kąpieli w wannie, a według dermatologów – lepszy dla skóry. Dodatkowo, dzięki krótkiemu prysznicowi zużywamy mniej wody i energii, oraz produkujemy mniej ścieków.

kabina nawannowa
kabina nawannowa

Szeroka oferta dostępnych obecnie kabin prysznicowych nie ułatwia decyzji poszukującym właściwego urządzenia. W sklepach znajdziemy różne rodzaje kabin rodzimych i zagranicznych producentów, wśród nich są zarówno wyroby tanie, średniej jakości, jak i wyroby luksusowe. Zanim podejmiemy decyzję, warto zapoznać się z podstawowym podziałem na rodzaje kabin, dzięki któremu natrysk dopasujemy do potrzeb mieszkańców oraz ilości wolnego miejsca.

Kabiny wolnostojące można ustawić w dowolnym miejscu łazienki. Najczęściej są to kompletne zestawy z brodzikiem i baterią. Są dostępne w różnych kształtach: czterościennych, pięciościennych i półokrągłych. W kabinach przyściennych jeden bok stanowi ściana łazienki, na której zamontowana jest bateria. Występują w wersjach trój- i czterościennych, a także półokrągłych. Kabiny narożne ustawione w narożnikach łazienek, a ich dwa boki stanowią wyłożone glazurą ściany. Jeśli chcemy urządzić natrysk we wnęce ściennej, wystarczy zamontować drzwi kabinowe. Rozwiązaniem pośrednim między prysznicem a wanną, są kabiny nawannowe. Taka opcja może zadowolić wszystkich, którzy mimo ograniczonego miejsca w łazience nie chcą rezygnować z obydwu urządzeń.

Dla użytkowania kabiny bardzo ważny jest także rodzaj drzwi. Główną zaletą drzwi przesuwnych jest wygoda, łatwość otwierania oraz niewielka ilość zajmowanej przestrzeni. W małych łazienkach dobrze sprawdzić się mogą drzwi składane harmonijkowo. Ponieważ ten rodzaj drzwi nie wymaga instalowania prowadnicy nad wanną i na jej krawędzi, świetnie pasuje do kabin nawannowych. Do dużych łazienek pasują szczególnie ostatnio popularne drzwi otwierane tradycyjnie. Z myślą o użytkownikach prawo- lub leworęcznych produkuje się drzwi otwierane z prawej lub lewej strony. Kupując kabinę szczególną uwagę warto zwrócić na to, czy zamknięte drzwi szczelnie przylegają do profilu na całej wysokości. Dzięki temu zaoszczędzimy sobie dodatkowych kosztów związanych z ich wymianą, a korzystanie z kabiny będzie przebiegało płynnie i komfortowo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.