Zalety kabin walk-in

Kabiny walk-in to obecnie jeden z najważniejszych trendów na rynku wyposażenia łazienkowego. Dzięki nim wnętrze nabiera przejrzystości i eleganckiej prostoty, ale kabiny z tafli szkła mają także inne zalety. Oto najważniejsze z nich.

Wszechstronna prostota

walk-in
fot. czasnawnetrze.pl

Choć obecnie oferta kabin typu walk-in jest już naprawdę duża, ich wspólną i najbardziej rozpoznawalną cechą jest brak drzwi i wolny dostęp. Jak wskazuje sama nazwa, do kabiny możemy po prostu wejść bez konieczność rozsuwania lub otwierania drzwi. Ścianki kabiny tego typu mogą tworzyć wejście z jednej lub dwóch stron, możliwe są także dodatkowe elementy tworzące barierę przed rozchlapywaniem wody. Niezależnie od układu ścian, kabiny walk-in stanowią specyficzny element estetyczny wnętrza. Maksymalnie prosta forma, brak zbędnych ozdób i dodatków i prawie całkowita transparentność tych kabin sprawiają, że na pierwszy plan wysuwają się pozostałe elementy wyposażenia łazienki. Przy kabinie walk-in doskonale prezentują się dekoracyjne formy ceramiki łazienkowej, kafelki czy starannie dobrane dodatki, ale równie dobrze pasuje do minimalistycznych, ascetycznych wnętrz. Jej niewątpliwą cechą jest uniwersalność, dzięki której może sprawdzić się niezależnie od koncepcji wystroju, jak i rozmiarów łazienki.

Łatwa w utrzymaniu

walk-in
fot. czterykaty.pl

Kabiny walk-in można pochwalić nie tylko za walory estetyczne. Większość rozwiązań tego typu może być bardzo funkcjonalna. Kabinę można zamontować zarówno między dwoma ścianami, jak i na środku łazienki. Wszystkie elementy jej konstrukcji są zaprojektowane tak, aby woda nie „uciekała” poza strefę kąpieli. Na pozór lekki i delikatny układ profili i szkła jest wytrzymały i bezpieczny, a brak elementów znajdujących się w tradycyjnych kabinach ogranicza możliwość zepsucia czy zużycia. Łatwość czyszczenia to kolejna zaleta kabin walk-in. Brak zakamarków i szczelin gdzie może gromadzić się brud, kurz i osad sprzyja higienie i łatwiejszemu utrzymaniu czystości łazienki. Warto także wspomnieć, że walk-in to dobre rozwiązanie dla rodzin z dziećmi, osób starszych i mających problemy z poruszaniem.

Zdjęcie główne: www.deante.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.