Fototapeta łazienkowa

Zmiana wystroju łazienki może wymagać zastosowania rozmaitych kreatywnych i fantazyjnych rozwiązań. Jednym z nich jest np. ozdobienie ścian pomieszczenia odpowiednio wybraną fototapetą. Produkowane obecnie fototapety łazienkowe wykonane są z zastosowaniem najnowszych technologii nadających materiałom odporność na rozmaite szkodliwe czynniki, chemiczne, mechaniczne, a także na obecną w łazience parę wodną i podwyższoną temperaturę powietrza.

Wybór fototapety do łazienki

  • Zmiana wyglądu ścian w pomieszczeniu to dość istotna ingerencja w jego wystrój, umożliwiająca znaczną przemianę atmosfery pomieszczenia i jego wpływu na użytkownika. Najważniejszą rolę odgrywa tu dobór kolorów. Wiadomo, iż kolory w chłodnej tonacji, takie jak niebieski czy zielony mają kojący i odświeżający wpływ zarówno na samo pomieszczenie, jak i na przebywające w nim osoby, umożliwiając wyciszenie, relaks i odpoczynek. Wśród motywów utrzymanych w takiej tonacji znaleźć można np. widoki tropikalnych plaż, lasu czy drzew w ogóle, kwiatów, morza i in. Można także wybrać innego rodzaju motyw, np. abstrakcyjny – geometryczny, gradient kolorystyczny albo fototapetę jednolitą.
  • Kolory pochodzące z gamy ciepłych, takie jak np. pomarańczowy, brązowy czy żółty mogą mieć nieco odmienny wpływ na wystrój łazienki i jakość korzystania z tego pomieszczenia. Naklejenie fototapety utrzymanej w ciepłej tonacji może wprowadzić do wnętrza atmosferę przytulności i sprawić, iż będzie się ono wydawać nieco bardziej kameralne – jest to dobre rozwiązanie, jeśli zależy nam na ociepleniu i optycznym zmniejszeniu sporych rozmiarów łazienek. Wśród motywów graficznych umożliwiających wprowadzenie do łazienki kolory ziemi wyliczyć można np. motyw drewnianych paneli.
    Innym interesującym rozwiązaniem jest także wykonanie spersonalizowanej fototapety z wykorzystaniem wybranego zdjęcia własnego autorstwa, przywołującego na myśl miłe skojarzenia i wspomnienia. Warto zapoznać się z katalogiem produktów łazienkowych firmy Sanitec, oferującej najwyższej jakości produkty do wykończenia wnętrz łazienkowych.

Ściany a wystrój pomieszczenia

Zmiana wyglądu łazienki nie zawsze musi ograniczać się do wymiany sanitariatów i mebli. Znaczący efekt można osiągnąć ograniczając się do zmiany wyglądu ścian, np. poprzez umieszczenie na jednej lub każdej powierzchni ściennej wybranej fototapety, stwarzającej w łazience odpowiedni nastrój, który najbardziej sprzyja odświeżeniu i odpoczynkowi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.