4 zasady ważne przy urządzaniu łazienki

Urządzanie łazienki to wbrew pozorom trudna sztuka. To, że pomieszczenie jest stosunkowo nieduże wcale nie ułatwia, a wręcz utrudnia sprawę. Aby łazienka był funkcjonalna i służyła na długie lata, trzeba pamiętać o dobrze wyposażenia z odpowiednich materiałów, co nie zawsze idzie w parze z upodobaniami jej właścicieli. Czym się kierować i jakich błędów unikać, aby cieszyć się komfortową, praktyczną, a jednocześnie piękną łazienką?

Dobry plan na początek
Od czego zacząć urządzanie łazienki? Nierzadko zdarza się, że już na początku całą uwagę skupiamy na jednym, wymarzonym elemencie, np. kamiennej umywalce nablatowej czy brodziku typu walki-in. Niestety, takie podejście bardzo często może skutkować chaosem i nieładem. Urządzanie łazienki najlepiej zacząć od stworzenia całościowej wizji. Styl, funkcje poszczególnych stref, ilość wolnej przestrzeni, klimat wnętrza – jeśli te wszystkie elementy zaplanujemy na początku, wybór wyposażenia będzie o wiele łatwiejszy, a wygląd łazienki spójny.

Ergonomia to podstawa
Kiedy mamy już ogólny zarys wymarzonej łazienki, można przejść do szczegółów. Trzeba ustalić jakie wyposażenie ma znaleźć się w łazience oraz jak najdokładniej wymierzyć ilość potrzebnego miejsca. Być może okaże się, że bidet obok miski wc to zły pomysł, ale warto przekonać się o tym na etapie projektu, a nie montażu.

Wybór wyposażenia – tylko dobrze przemyślany
Wyposażenie łazienkowe należy wybierać biorąc pod uwagę kilka czynników: materiał, funkcjonalność, wygląd, nowoczesne rozwiązania zwiększające komfort, wygodę sprzątania i oszczędność. Pominięcie jednego z nich może być brzemienne w skutki. Dla przykładu, drewniane meble wyglądają pięknie, ale ich zastosowanie w łazience to pewne ryzyko.

Uwaga na szczegóły
Na koniec warto wspomnieć o tych elementach łazienki, które na pierwszy rzut oka nie wydają się najistotniejsze, jednak podczas codziennego korzystania ich brak lub złe rozmieszczenie może dawać się we znaki. Mowa tu o elementach, takich jak szafki na detergenty, ręczniki, łatwo dostępne miejsca na suszarkę do włosów, golarkę, depilator, kosz na śmieci, haczyki na ręczniki zlokalizowane w pobliżu wanny lub prysznica. Te na pozór mało znaczące szczegóły, w dużej mierze wpływają na komfort podczas użytkowania łazienki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.