Armatura łazienkowa

Krany, kurki, węże prysznicowe – złote lub srebrne, wykonane ze sztucznych materiałów, lśniące, matowe, w stylu prostym lub estetycznie efektownym… Wszystko to są rzeczy, na które zwracamy uwagę, gdy urządzamy naszą łazienkę. Dobór armatury ma ogromne znaczenie, gdyż wpływa nie tylko na ostateczny efekt wizualny przestrzeni łazienkowej, ale także na to, czy pomieszczenie będzie funkcjonalne, czy niekoniecznie.

Dobór armatury do rodzaju łazienki
Wybór armatury ma wiele wspólnego z tym, w jakim stylu chcielibyśmy urządzić naszą łazienkę. Do pomieszczenia urządzonego w stylu tradycyjnym najlepiej dobrać armaturę, która nawiązuje do minionej epoki; szczególnie dobrze sprawdzą się tu kurki o wyszukanych, zaokrąglonych kształtach, wykonane ze lśniącego metalu. Tego rodzaju armatura to także doskonałe rozwiązanie zapobiegające konieczności zbyt częstej wymiany zestawu łazienkowego osprzętu. Metale są dość odporne na czynniki takie jak detergenty, uderzenia, substancje chemiczne itp. w przeciwieństwie do np. przyborów wykonanych z materiałów syntetycznych (węży gumowych, plastikowych itp.). Warto zwrócić uwagę na bogatą ofertę akcesoriów łazienkowych firmy Sanitec; producent ten posiada w swojej ofercie propozycje, dzięki którym możliwa jest aranżacja zarówno wnętrz w stylu współczesnym, jak i w stylu klasycznym. Do pomieszczeń, do których chcielibyśmy wprowadzić delikatny akcent współczesnego designu warto dobrać przyrządy wykonane z materiałów syntetycznych, być może mniej odpornych niż te metalowe, a jednak równie dobrze przystosowanych do środowiska współczesnej łazienki. W tej wersji stylistycznej warto wprowadzić do pomieszczenia delikatny akcent kolorystyczny (innego niż w wersji klasycznej, gdzie dominuje lśniący metal), choć do stworzenia pomieszczenia o współczesnym stylu, współgrającym z prostym i szybkim współczesnym trybem życia równie dobrze sprawdzi się biel, nadająca większości pomieszczeń lekki i świeży charakter.


Przyrządy hydrauliczne w łazience – o czym warto pamiętać
Urządzenie łazienki to długi i wieloetapowy proces, w czasie którego należy pamiętać o wielu rzeczach; przede wszystkim o podstawowych, najważniejszych w łazience sanitariatach i meblach; także o właściwym przystosowaniu podłogi, ścian, okien. Armatura odgrywa jednak w łazience równie istotną rolę, nie tylko umożliwiając wprowadzenie do pomieszczenia szczególnego rodzaju atmosfery, ale także przystosowując je do właściwego codziennego użytkowania na długi czas (zwłaszcza armatura metalowa w stylu klasycznym).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.