Asymetryczne kształty i śmiały design serii „Quinta” firmy „Twyford”

Miłośnicy rozwiązań nie do końca standardowych nie są ostatnimi czasy zbytnio rozpieszczani przez producentów i projektantów ceramiki łazienkowej – swego rodzaju niepisaną tradycją jest, że w sklepach znaleźć można przede wszystkim to, co się najlepiej sprzedaje, tak więc co śmielsze pomysły i projekty będzie nam raczej trudno w przeciętnym sklepie z wyposażeniem łazienek zobaczyć. Szczęśliwie jednak są producenci, którzy wiedzą doskonale, że ich klienci miewają rozmaite gusta i starają się zapewnić każdemu coś, z czego będzie można być zadowolonym. Tego rodzaju właśnie podejście prezentuje już od wielu lat firma „Twyford”, a jakość wytwarzanej przez nich ceramiki jest wręcz legendarna. Dziś przyjrzymy się serii obfitującej w asymetrie i ciekawe rozwiązania stylistyczne, czyli serii „Quinta”.

Estetyka nade wszystko

umywalka i toaleta Quinta
umywalka i toaleta Quinta

Po takim wstępie ktoś mógłby może pomyśleć, że opisywana seria jest wyjątkowo ekstrawagancka, jednak warto mieć na uwadze, że i w tym przypadku dla „Twyforda” najważniejsza jest (mimo wszystko) estetyka i funkcjonalność. „Quinta” nie jest bardzo obszerną serią, bowiem w jej skład wchodzą następujące elementy: kompakt WC stojący (wyposażony w system podwójnego spłukiwania – 6 litrów/4 litry), miska ustępowa wisząca (jako wyposażenie opcjonalne są przewidziane rozmaite zbiorniki podtynkowe, w tym i takie z systemem podwójnego spłukiwania – również w wersji 6 litrów/4 litry; jako ciekawostkę należy potraktować możliwość zamontowania czujnika spłuczki na podczerwień), umywalka wisząca (rozmiary: 40 x 29 cm), umywalka z postumentem (rozmiary: 60 x 50 cm), asymetryczna umywalka narożna z półką (do wyboru są cztery warianty: dwa z półką po lewej stronie i dwa z półką po prawej; dostępne rozmiary to 80 x 50 cm i 65 x 40 cm) i bidet wiszący (z jednym otworem na baterię). Tu seria się kończy, a szkoda, bo ewidentnie brak tu wanny – za co nieodmiennie i konsekwentnie obniżam ocenę końcową.

Podsumowanie

bidet Quinta
bidet Quinta

Seria „Quinta” to dość dobry wybór dla osób, które nie boją się odważnego i bardzo zdecydowanego designu – w połączeniu z asymetriami i odpowiednią aranżacją da to najpewniej bardzo ciekawy efekt. Niemniej jednak, żeby go osiągnąć, będzie trzeba poszukać choćby wanny i być może kilku innych elementów. Dlatego właśnie ostateczna ocena to solidne 4,5.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.