Baterie termostatyczne-woda pod kontrolą

Nagłe skoki ciśnienia wody mogą uprzykrzyć każdą kąpiel, zwłaszcza jeśli myjemy się pod prysznicem. Aby zaoszczędzić sobie i swoim bliskim nieprzyjemnych doznań w czasie kąpieli, warto zainwestować w baterie termostatyczne.

Baterie termostatyczne

Dobre dla rodzin

Baterie termostatyczne to coraz chętniej stosowane rozwiązanie w łazienkach rodzinnych. Zbyt gorąca woda może wystraszyć i poparzyć delikatną skórę dzieci, które są szczególnie wrażliwe na zbyt wysoką temperaturę i nie od razu zapominają o przykrym wypadku przy kąpieli. Ustawienie właściwej temperatury może być też problematyczne dla osób starszych i niepełnosprawnych. Dzięki bateriom termostatycznym można uniknąć nagłych zmian temperatury wody, a nowoczesny design najnowszych modeli, będzie ciekawym i praktycznym elementem wystroju łazienki. Jakie są najważniejsze funkcje baterii termostatycznych?

Bezpieczne ciepło
Główną cechą baterii termostatycznych jest możliwość ustawienia i zablokowania temperatury wody już przy bezpiecznych 38 stopniach Celsjusza. Baterie zapewniają szybką i precyzyjną kontrolę dzięki wygodnej podziałce, a ich konstrukcja jest pomyślana tak, aby chronić nawet przed przypadkowym przestawieniem temperatury. Także korpus baterii pozostaje zimny podczas napełniania wanny gorącą wodą. Korzystając z tradycyjnych modeli baterii, zwłaszcza jeśli są to baterie dwuuchwytowe, trudno jest ustawić temperaturę w tak dokładny sposób, jak w przypadku termostatycznych, nie mówiąc już o możliwości blokady.

Baterie termostatyczne

W wannie i kabinie
Nowoczesne modele baterii termostatycznych dzielą się przeważnie na wannowe i natryskowe. Urządzenia przeznaczone do wanny, dzięki wyjściu prysznica oraz przełącznikowi wanna/natrysk, dają możliwość korzystania z rączki prysznicowej w obrębie wanny. Dzięki kubistycznym kształtom baterie są nie tylko świetną dekoracją nowoczesnego wnętrza, mogą także pełnić dodatkowe funkcje. Za sprawą płaskiej górnej części korpusu urządzenie staje się dodatkowym miejscem na kosmetyki i inne akcesoria kąpielowe, dostępne są także modele z przewidzianą w korpusie funkcją mydelniczki i półką.

źródło obrazka: www.czasnawnetrze.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.