Biosurface Material – najbardziej naturalny materiał

Jak daleko można posunąć się w łączeniu świata natury i wyposażenia wnętrz? Nowy materiał polskiego designera to całkowicie nowatorskie rozwiązanie, które może doskonale sprawdzić się w łazience i nie tylko.

W wielu branżach, także ceramicznej, trendy związane z ekologią i rozwiązaniami zaczerpniętymi z natury robią zawrotną karierę. Nic dziwnego, że pomysł Marcina Jędrzaka – znanego projektanta i designera pojawił się właśnie teraz.

We współpracy z matka naturą

fot. ryneklazienek.pl
fot. ryneklazienek.pl

Biosurface Material to połączenie tworzyw kompozytowych z mączki dolomitowej i tworzyw syntetycznych oraz elementów zaczerpniętych „żywcem” z przyrody: szyszek, łupin, patyków, gałęzi, trzciny, kory drzew. Dary natury są nie tylko elementem dekoracyjnym, ale także wzmacniającym wytrzymałość materiału. Biosurface Material jest bardzo trwały i higieniczny, nie ulega przebarwieniom, nie ściera się, jest odporny na uderzenia. Materiał jest także przyjemny w dotyku, ciepły i bardzo gładki. Chyba jego najbardziej zaskakującą cechą jest niepowtarzalność wzorów, które za każdym razem tworzą inne układy i kompozycje.

Alternatywa dla tradycyjnej ceramiki?
Pomysł na stworzenie tego niesamowitego materiału zrodził się w głowie Marcina Jędrzaka już na studiach, gdzie zetknął się z bioniką – dziedziną wprowadzającą w świat przemysłu rozwiązania zaczerpnięte z natury. Zastosowanie Biosurface Material jest bardzo szerokie, można go wykorzystać zarówno do produkcji płyt okładzinowych we wnętrzach, jak i umywalek, brodzików, wanien i frontów mebli.

fot. biosurface.pl

Czy ten nowatorski materiał ma szansę podbić polski i zagraniczny rynek w branży wyposażenia łazienek? Jak przyznaje sam twórca, jego projekt nie jest skierowany do odbiorcy masowego. Nietrudno sobie wyobrazić, że osoby poszukujące wyjątkowych rozwiązań designerskich, szybko zainteresują się brodzikiem z kory drzew lub umywalką z szyszek, jednak pozycja tradycyjnych ceramicznych sanitariatów raczej nie jest zagrożona.

Źródło: ryneklazienek.pl
Zdjęcie główne: whitemad.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.