Bogactwo możliwości – seria „Olivia” firmy „Globo”

Coraz rzadziej udaje mi się natknąć na serie ceramiki łazienkowej projektowane z rozmachem i dające potencjalnemu kupującemu jakąś sensowną różnorodność opcji, z których można dobrać coś dopasowanego do swych potrzeb. Tym większe było moje zaskoczenie, gdy w ofercie firmy „Globo” znalazłem serię o wdzięcznej nazwie „Olivia” – i choć sama nazwa nie jest może najbardziej oryginalna i unikalna, to już sama ceramika jak najbardziej zasługuje na uwagę i to z kilku przynajmniej powodów. Pierwszym z nich jest na pewno bardzo ciekawe wzornictwo, dzięki czemu „Olivia” wyróżnia się na tle konkurencji dość znacząco, ale na tym nie koniec: jest to przykład serii kompletnej, czyli takiej, do której w zasadzie niczego więcej nie trzeba szukać dodatkowo. Przejdźmy zatem do szczegółów.

Owale wracają do łask

umywalka Olivia
umywalka Olivia

Pod względem ilości oferowanych elementów „Olivia” wypada naprawdę dobrze, mamy tu bowiem trzy umywalki wiszące (o rozmiarach odpowiednio 65 x 55 cm, 75 x 55 cm i 85 x 55 cm), jedną umywalkę nablatową (65 x 42 cm), miskę toaletową wiszącą, miskę toaletową stojącą (obie z deskami i z systemem podwójnego spłukiwania – 3 i 4,5 litra), bidet stojący, bidet wiszący (oba z pojedynczym otworem na baterię), wannę wolnostojącą z odpływem na środku (rozmiar wanny: 176 x 90 cm), pisuar wiszący, pisuar stojący, pięć luster o różnych rozmiarach (od 60 x 80 cm do 120 x 80 cm) i na dokładkę całkiem pokaźny wybór mebli – dwie szafki podumywalkowe, dwa blaty do montażu umywalek, dwie półki, trzy szafki boczne i jedną szafkę wysoką. Wszystkie elementy ceramiczne zaprojektowano w stylu, który swego czasu był dość popularny i ponownie zaczyna być modny, czyli w oparciu o kształt owalny i jego wariacje. Ogólne wrażenie jest więcej niż pozytywne i bardzo mnie cieszy to, że można wyposażyć łazienkę we wszystkie niezbędne elementy nie będąc zmuszonym do poszukiwań poza serią.

Podsumowanie

wanna Olivia
wanna Olivia

Ujmując rzecz najkrócej: serię „Olivia” polecam ze spokojnym sercem każdemu, komu podoba się tego typu wzornictwo – elegancki wygląd i spore możliwości wyboru sprawiają, że wystawiam tej serii ocenę najwyższą z możliwych, czyli 5.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.