Bogactwo zdobnictwa – seria „Paestum” firmy „Globo”

Wszyscy ci, którzy chcieliby mieć domową łazienkę wyposażoną w ceramikę elegancką, ale jednocześnie funkcjonalną i nie przeznaczoną do aranżacji łazienek wiktoriańskich, wybór zazwyczaj będą mieć raczej ograniczony. Powodem takiego stanu rzeczy jest fakt, że tego rodzaju ceramika nie jest szczególnie popularna i zajmuje zaledwie niewielką niszę na rynku. Niemniej jednak wielu producentów stara się mieć w swej ofercie wyposażenie przeznaczone dla takich klientów i tym bardziej cieszy to, że i firma „Globo” zdecydowała się na sprzedaż ceramiki opisywanego typu. Serię „Paestum” (bo to właśnie jej dziś się wspólnie z moimi czytelnikami przyjrzymy) można nawet w zasadzie wpisać w nurt stylistyki niemal stricte barokowej – takie tu bogactwo kształtów i zdobień.

Funkcjonalny przepych

umywalka Paestum
umywalka Paestum

Seria „Paestum” jest także doskonałym przedstawicielem typowego dla firmy „Globo” podejścia do oferty produktowej – dostępnych elementów potencjalny klient ma tu do wyboru całe mnóstwo: sześć standardowych umywalek o rozmiarach od 62 x 52 cm do 110 x 60 cm (wszystkie montowane na ścianie), dwie umywalki naszafkowe (wymiary: 110 x 60 cm i 100 x 55 cm), trzy umywalki nablatowe (wymiary: 58 x 47 cm, 68 x 53 cm i 58 x 47 cm), miskę ustępową wiszącą (zbiornik z systemem podwójnego spłukiwania 4,5/3 litry), bidet wiszący, pięć misek ustępowych stojących (w tym jedną ze zbiornikiem z systemem podwójnego spłukiwania 6/4,5 litra, jedną ze zbiornikiem o spłukaniach 4,5/3 litry), cztery bidety stojące (dwa z nich mają pojedynczy otwór na baterię, dwa kolejne mają trzy otwory do montażu baterii), wanna na nóżkach o wymiarach 170 x 80 cm (bez otworu na baterię – do tej wanny konieczna jest bateria podłogowa), a do tego pięć szafek podumywalkowych, jedną szafkę wysoką na nóżkach, jedną szafkę ścienną (obie szafki dostępne w trzech wersjach kolorystycznych), trzy lustra prostokątne, trzy lustra owalne (dwa z nich w zdobionych ramach), dziewięć rodzajów lamp i kinkietów i dwadzieścia pięć rozmaitych akcesoriów koniecznych w każdej łazience, jak np. relingi, uchwyty do papieru toaletowego, wieszaki, itd.

Podsumowanie

bidet Paestum
bidet Paestum

Seria „Paestum” ma specyficzną stylistykę, która na pewno nie spodoba się wszystkim, ale na pewno ci, którzy lubią ten rodzaj wzornictwa, nie zawiodą się na niej – bez najmniejszego problemu urządzimy każdą łazienkę poza tymi najmniejszymi. Nikogo więc nie powinno zaskoczyć, że wystawiam najwyższą możliwą ocenę, czyli 5.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.