Ceramika dla miłośników kątów prostych – seria „Twins”

Pośród rozmaitych nietypowych pomysłów na wygląd ceramiki łazienkowej jest wiele takich, których żaden człowiek przy zdrowych zmysłach w swojej łazience nie zastosuje ze względu na to, że są one zwyczajnie zbyt ekstrawaganckie lub też przeznaczone dla bardzo wąskiego grona odbiorców o dość specyficznym guście. Zdarzają się jednak i pomysły takie, które łączą niekonwencjonalne kształty, względnie standardową funkcjonalność i nietuzinkowe wzornictwo w jedną, harmonijną i bardzo elegancką całość. Tak właśnie dałoby się pokrótce opisać serię „Twins” firmy „Koło”.

Prostota i prostokąty

umywalka Twins z szafką - kolor wenge
umywalka Twins z szafką – kolor wenge

Seria „Twins” ma niemal wszystko to, co w każdej łazience jest niezbędne – niemal, bo nie ma tu ani wanny, ani kabiny prysznicowej, ani sedesu, ale poza tym nie brakuje w niej już niczego: mamy tu więc umywalki (dwa rozmiary: 50 i 60 cm oraz dwa typy wnętrza do wyboru: owalne lub prostokątne – na zewnątrz wszystkie umywalki są rzecz jasna prostokątne), wyposażone w szuflady szafki podumywalkowe wiszące i stojące wykonane z płyt odpornych na wilgoć w dwóch kolorach do wyboru (dąb arava i wenge), szafki wiszące boczne i wysokie z koszem na bieliznę oraz lustra wiszące w dwóch rozmiarach (50 i 60 cm, wykończone także w dwóch wersjach kolorystycznych). Design poszczególnych elementów jest bardzo prosty i elegancki, a możliwość wyboru kolorystyki ciemniejszej (wenge) bądź jaśniejszej (dąb arava) uważam za spory plus. Szuflady wyposażone są w system cichego zamykania, co nie zawsze jest standardem (nawet u uznanych producentów), jest więc to kolejna zaleta. Pewnym minusem może być cena, która do najniższych nie należy, ale jeśli tego rodzaju stylistyka nam odpowiada, to na pewno serię „Twins” warto brać pod uwagę jako ciekawą opcję.

Podsumowanie

szafka podumywalkowa Twins
szafka podumywalkowa Twins

Nie nazwałbym omawianej serii „designerską”, ponieważ ten termin kojarzy mi się z przedmiotami, które zostały zaprojektowane w sposób nietypowy tylko po to, by dużo kosztować, niemniej jednak seria „Twins” wzorniczo nie należy do tak zwanego głównego nurtu. Jeżeli podobają się nam geometryzujące wystroje pomieszczeń, to „Twins” jest świetnym wyborem, jeśli nie jesteśmy fanami takich pomysłów, to na pewno znajdziemy sobie inną ceramikę – w mojej prywatnej ocenie seria „Twins” zasługuje na 4 (lubię geometrię i kąty proste, ale nie do przesady), natomiast zwolennicy takiego stylu spokojnie tę ocenę mogą powiększyć o pół stopnia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.