Ceramika do małej łazienki – seria „Spark” firmy „Koło”

Od jakiegoś czasu odnoszę wrażenie, że spora część większych producentów ceramiki łazienkowej traktuje posiadaczy łazienek o niewielkiej kubaturze raczej po macoszemu: albo oferowane serie są jakąś próbą kompromisu (na przykład dana seria zawiera kilka elementów o mniejszych rozmiarach, ale nie jest to seria dedykowana małym łazienkom więc czasem czegoś zwyczajnie brak), albo są nieprzyzwoicie wręcz drogie (bo przecież klient i tak nie ma wyboru: jeśli ma małą łazienkę, to ceramikę do niej i tak kupić musi). Tym milej zaskakuje fakt obecności w ofercie jednego z potentatów rynku ceramiki łazienkowej w Polsce, czyli firmy „Koło”, niewielkiej serii zaprojektowanej właśnie z myślą o posiadaczach małych łazienek – mowa o serii „Spark”, której dziś chciałbym poświęcić nieco więcej uwagi.

Niska cena i wysoka jakość

umywalka Spark
umywalka Spark

Najbardziej chyba zaskakującą cechą serii „Spark” są dla mnie ceny poszczególnych komponentów: okazuje się, że można zaproponować klientowi ceramikę tanią (ceny w przedziale 149-400 złotych za pojedyncze elementy), a jednocześnie spełniającą oczekiwania co do jakości – szkoda tylko, że nadal jest to zjawisko względnie rzadkie. Jak już wspominałem seria „Spark” jest niewielka, ale zawiera niemal wszystko, czego w małej łazience potrzeba (niemal, bo brak tu kabiny prysznicowej czy narożnej wanny, za co standardowo odejmę punkty z końcowej oceny). Mamy tu więc trzy umywalki standardowe o rozmiarach 50, 55 i 60 cm (wszystkie z jednym otworem pod baterię i przelewem), jedną umywalkę narożną o rozmiarze 35 cm (także z jednym otworem na baterię i przelewem), półpostument i wiszącą miskę ustępową z dwoma deskami do wyboru – standardową i wolnoopadającą. Jest także opcja zakupu zestawu podtynkowego w wersji normalnej lub w wersji slim (zestaw normalny da się także zainstalować w narożniku łazienki).

Podsumowanie

miska ustępowa Spark
miska ustępowa Spark

Ponieważ zestaw „Spark” przeznaczony jest do małych łazienek, wyjątkowo nie odejmę punktów za brak bidetu – w niewielkiej przestrzeni nie jest on zbyt funkcjonalny. Niemniej jednak za brak dedykowanego brodzika czy kabiny prysznicowej (ewentualnie niedużej narożnej wanny) punkty odjąć muszę. Po uwzględnieniu wszystkich plusów i minusów końcowa ocena to (mimo wszystko) 5 – brak kabiny jest więcej niż równoważony przystępną ceną i ogólną funkcjonalnością serii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.