Ceramika do małej łazienki

Przy planowaniu zagospodarowania przestrzennego każdej małej łazienki kluczowym elementem jest dobór ceramiki – to właśnie od tego w głównej mierze zależy przyszła wygoda, funkcjonalność i styl (lub ich brak) w naszej łazience. Zwykło się przyjmować, że w niewielkich przestrzennie łazienkach nie powinno się montować wanien ze względu na ich rozmiary i rekomenduje się instalację kabin prysznicowych (lub zamianę łazienki w mokry pokój). Osobiście także byłem zagorzałym propagatorem takiego myślenia o małych łazienkach, jednak powoli zaczynam zmieniać zdanie – powody można znaleźć poniżej.

Spełnione marzenie, czyli seria „Idol”

łazienka "Idol"
łazienka „Idol”

Wspomniana seria jest dość typowym rozwiązaniem dla posiadaczy małych łazienek – typowym pod tym względem, że większość elementów oferowanych w zestawie (a są to: umywalki, miski ustępowe kompaktowe i standardowe stojące, deski sedesowe, postumenty i półpostumenty, miska ustępowa wisząca i kilka wzorów przycisku spłukującego) jest zaprojektowana wyraźnie z myślą o instalacji w niewielkiej przestrzeni: zestawy WC mają zbiorniki na wodę przeznaczone do zabudowy, a same miski i umywalki są kompaktowe.

Jednakże dzięki temu możemy w niemal każdej łazience zamontować także i wannę – idealnie do tego celu nadaje się ta oferowana w serii „Primo”, bo i stylistycznie zgrywa się z „Idolem” doskonale, i jest dostępna w kilku rozmiarach, co z pewnością pomaga dobrać tę właściwą do naszej łazienki.

Ważne tylko, żeby wannę zainstalować na „krótszej” ścianie w łazience, bo tylko w ten sposób wykorzystamy potencjał kombinacji wanny z serią „Idol”.

Seria „Solo” – tradycyjnie, ale stylowo

łazienka "Solo"
łazienka „Solo”

Seria ta została pomyślana jako wyposażenie najmniejszych łazienek – dowodem na to jest choćby fakt, że największa dostępna umywalka ma zaledwie 50 cm i fakt, że w serii nie ma innych muszli ustępowych niż kompaktowe.

Tę serię trzeba koniecznie uzupełniać kabiną prysznicową i tu wybór zależy w zasadzie wyłącznie od naszych upodobań, ponieważ ceramika „Solo” pasuje praktycznie rzecz biorąc do wszystkich brodzików dostępnych w ofercie firmy „Koło”.

Pomimo niewielkiej ilości elementów dostępnych w serii (zestawy WC, umywalki, półpostumenty i szafki pod umywalkę) wystarczy ona w zupełności, aby wygodnie i ze smakiem urządzić nawet najmniejszą łazienkę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.