Ceramika do trudnych wnętrz – seria „Giralda”

„Trudne wnętrze” w kontekście łazienki w pierwszym skojarzeniu przywodzi nam przeważnie na myśl łazienkę malutką i przez to właśnie trudną do funkcjonalnego i wygodnego urządzenia. Nie jest to jednak jedyny możliwy kłopot i trudność, bowiem równie problematycznym wnętrzem dla projektanta może być łazienka o nietypowym, niesymetrycznym kształcie, „wzbogacona” dodatkowo kilkoma niewielkimi ściankami znajdującymi się w przeróżnych miejscach – na własne oczy miałem okazję widzieć taką specyficzną łazienkę. Seria „Giralda” firmy „Roca” została stworzona (jak twierdzi producent) z myślą właśnie o nietypowych wnętrzach rozmaitej wielkości i kształtu.

Interesujące wzornictwo

umywalka narożna Giralda
umywalka narożna Giralda

Myliłby się srodze ten, kto stwierdziłby, że prostota w designie ceramiki łazienkowej jest nudna – już rzut oka na serię „Giralda” pokazuje, że jest zupełnie inaczej, a przecież nie jest to jedyna seria na świecie, która w bardzo udany sposób łączy funkcjonalność i piękno. Sporo w elementach omawianej serii krzywizn i łagodnych obłości, dzięki czemu kształty są jednocześnie dosyć klasyczne w ogólnym wyrazie, a przy okazji na swój sposób unikalne i niepowtarzalne. Uważam ten projekt za naprawdę dobry i ciekawy stylistycznie, mimo, że jest on pozbawiony praktycznie jakichkolwiek ozdobników. Jeśli chodzi o samą zawartość zestawu, to naprawdę jest w czym wybierać: pośród dwudziestu czterech elementów znajdziemy tu między innymi bidety (stojący i podwieszany), kompakty WC (z odpływem poziomym lub pionowym), deski i pokrywy do tych elementów, postumenty, półpostumenty i dziewięć umywalek (w tym jedną narożną). Brakuje wanny czy kabiny prysznicowej – może nie jest to dla niektórych wielki mankament, ja jednak nieodmiennie uważam, że to tylko niepotrzebnie wydłuża urządzanie łazienki, bo brakujących elementów i tak musimy gdzieś poszukać.

Podsumowanie

muszla WC i bidet Giralda
muszla WC i bidet Giralda

Osobiście uważam serię „Giralda” za całkiem sensownie pomyślaną i w zasadzie większych zastrzeżeń nie mam – poza już wspomnianym brakiem wanny nie widzę żadnych poważnych wad. Do zalet natomiast zaliczyłbym jeszcze fakt, ze seria ta oferowana jest w szerokiej gamie kolorystycznej: mamy tu w sumie pięć kolorów (biały, pergamon, beżowy, edelweiss i jaśmin). Finałowa ocena to mocne 4,5.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.