Ceramika „President” od firmy „Cersanit”

Ceny ceramiki łazienkowej, jak wszyscy doskonale wiemy, do najniższych nie należą. Tym bardziej cieszy fakt, że nadal w ofercie niektórych producentów udaje się od czasu do czasu znaleźć serię, która oprócz tego, że jest naprawdę tania, to na dokładkę jest wykonana z dobrych jakościowo materiałów i ma przyjemny dla oka design. Takim właśnie bardzo przyjemnym zaskoczeniem była dla mnie seria „President” firmy „Cersanit”, która pod względem ilości elementów nieco odstaje od typowych dla „Cersanitu” standardów, jednak nie na tyle, by być naprawdę znaczącym wyjątkiem. Pora przyjrzeć się „Presidentowi” bliżej.

Wiele opcji dla każdego

umywalka President
umywalka President

Czternastoelementowa seria „President” to swego rodzaju gigant w ofercie „Cersanitu” jeśli chodzi o ilość „składników”, ale największa siła tej serii tkwi nie w tym, a w fakcie, że poszczególne elementy wyposażenia łazienki mają więcej niż jeden wariant w obrębie danego rozmiaru. Więcej na ten temat przy opisach poszczególnych elementów. Teraz pozwolę sobie wymienić części składowe opisywanego zestawu. Wbrew swoistej tradycji największą część stanowią nie umywalki, a miski ustępowe i WC: jest ich tu aż siedem, w tym jedna wisząca (z odpływem poziomym), dwie stojące (odpływ poziomy i pionowy) oraz cztery kompakty WC (dwa z doprowadzeniem wody do zbiornika z dołu i odpływem poziomym i pionowym, dwa kolejne z doprowadzeniem wody do zbiornika z boku i analogicznie z odpływem poziomym i pionowym). Do kompletu są oczywiście deski sedesowe: mamy do wyboru cztery sztuki (trzy z Duroplastu, jedną z polipropylenu), a same zbiorniki kompaktów WC są dostępne zarówno w opcji podwójnego spłukiwania (3 litry/6 litrów), jak i z przyciskiem „STOP”. Oprócz tego mamy zawieszany bidet, postument, półpostument oraz cztery umywalki w rozmiarach odpowiednio 45, 50, 55 i 60 cm. Warto dodać, że każda z umywalek jest dostępna w opcji z otworem pod armaturę lub bez niego. Stylistycznie seria jest bardzo przyjemna dla oka i moim zdaniem pasuje do każdego wnętrza.

Podsumowanie

kompakt WC President
kompakt WC President

Gdyby nie stała bolączka większości obecnych ofert, czyli brak wanny i/lub kabiny prysznicowej, wystawiłbym z miejsca najwyższą możliwą ocenę. Jednakże ze względu na ten drobny feler koniec końców przyznaję serii „President” ocenę 4,5 – za styl, za bogactwo opcji i za naprawdę niskie ceny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.