Ceramika w stylu wiktoriańskim

Wielu ludziom wydaje się, że urządzenie łazienki w stylu wiktoriańskim jest bardzo trudne i niezwykle kosztowne. Pomimo prawdziwej chęci posiadania w domu tak zaaranżowanej łazienki, osoby te rezygnują ze swych wymarzonych planów na rzecz bardziej standardowych rozwiązań. Prawda jest taka, że jeżeli chcielibyśmy używać do aranżacji oryginalnych elementów wyposażenia z dawnej epoki, to faktycznie koszty byłyby wręcz astronomiczne (pojedynczy żyrandol potrafi kosztować nawet kilkaset tysięcy złotych!). Natomiast można podobny efekt osiągnąć za dużo mniejsze pieniądze – wystarczy tylko poszukać w ofertach rozmaitych producentów odpowiedniego wyposażenia. Ceramika stylizowana na wiktoriańską jest naprawdę konkurencyjna cenowo, wystarczy tylko wiedzieć, czego dokładnie nam trzeba.

Wanna w stylu wiktoriańskim

stylowa wanna
stylowa wanna

Jednym z najważniejszych elementów wiktoriańskiej łazienki jest wygodna wanna, która stanowi centralny punkt całego pomieszczenia – dobrze w tej roli sprawdzają się na przykład wanny z serii „Progress”, „Clarissa” lub „Ego” (wszystkie produkowane przez firmę „Koło”). Ważne, by nasza wanna była duża i jak najbardziej retro – jeśli chodzi o stylistykę.

Sama wanna jednak nie wystarczy, rzecz jasna, więc warto wiktoriański wystrój naszej łazienki uzupełnić o odpowiednią szafkę podumywalkową (koniecznie drewnianą – najlepiej wykonaną z mahoniu) oraz o toaletę z wysoko podwieszonym zbiornikiem. Te trzy elementy są absolutnie niezbędne do tego, aby w ogóle móc mówić o wiktoriańskiej stylizacji w naszej łazience. To jednak nie koniec, bowiem bazowe elementy trzeba koniecznie uzupełnić detalami.

Diabeł tkwi w szczegółach

wiktoriańska szafka pod umywalkę
wiktoriańska szafka pod umywalkę

Piękno wiktoriańskich łazienek wynika z faktu, że w praktyce są to takie nieduże galerie sztuki, w których możemy zażyć kąpieli – i w takim właśnie duchu dobrze jest myśleć uzupełniając całość aranżacji. Konieczne będzie więc lustro, jakaś wisząca szafka, można zawiesić kilka niedużych obrazków na ścianach, dopełnić całości wazonem z kwiatami i w zasadzie projekt będzie gotowy. Łazienka powinna być w naszym domu miejscem, gdzie w spokoju możemy się zrelaksować, a wiktoriańskie stylizacje naprawdę potrafią osiągnięcie tego celu bardzo ułatwić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.