Ceramika z charakterem: seria „Deco” firmy „Cersanit”

Stworzenie w dzisiejszych czasach serii ceramiki łazienkowej, która będzie jednocześnie wyróżniać się na tle konkurencji oraz posiadać określone walory estetyczne i funkcjonalne nie wydaje się być czymś szczególnie trudnym, zwłaszcza jeśli weźmie się pod uwagę możliwości oferowane przez współczesne komputery. Okazuje się jednak, że w wielu przypadkach dobre chęci projektantów nie idą w parze z rzeczywistością, co kończy się proponowaniem projektów zbyt artystycznych, by być funkcjonalnymi dla przeciętnego klienta. Seria „Deco” firmy „Cersanit” na całe szczęście nie wpisuje się w tę niechlubną tradycję i całkiem udanie łączy cechy wzornictwa artystycznego z czystą funkcjonalnością.

Styl połączony z użytecznością

bidet i WC Deco
bidet i WC Deco

Seria „Deco” pod względem ilości elementów plasuje się gdzieś pośrodku tego, co możemy obecnie znaleźć na rynku, jednak nie sprawia wrażenia zdekompletowanej czy niepełnej (i to pomimo braku wanny czy kabiny prysznicowej). Dostępnych elementów jest dziesięć i są to kolejno: dwie okrągłe umywalki standardowe (rozmiary 60 i 70 cm, z pojedynczym otworem na baterię i przelewem), dwie prostokątne umywalki standardowe (rozmiary 60 i 70 cm, również z jednym otworem na baterię i przelewem), umywalka meblowa o rozmiarze 90 cm (jeden otwór na baterię, z przelewem, możliwa również do zamontowania na ścianie z postumentem lub półpostumentem), podwójna umywalka meblowa o rozmiarze 130 cm (dwa otwory na baterie, montaż wyłącznie na szafce), postument, półpostument, bidet wiszący (z jednym otworem na baterię) i miska ustępowa wisząca (z poziomym odpływem i wolnoopadającą deską antybakteryjną). Wszystkie elementy prezentują się bardzo elegancko i jeśli planujemy urządzić stylową łazienkę, to seria „Deco” stanowi jedną z ciekawszych opcji.

Podsumowanie

umywalka Deco
umywalka Deco

Spory plus opisywana seria otrzymuje za naprawdę ciekawe wzornictwo, które jednocześnie nie jest przesadnie ekskluzywne. Minus z kolei za brak wanny, o którą ta ceramika aż się prosi – zwłaszcza, że w ofercie producenta dość trudno znaleźć coś pasującego stylem do serii „Deco”. Końcowa ocena po uwzględnieniu powyższych informacji wynosi więc 4 punkty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.