Cynia Deante – jeden system, wiele możliwości aranżacji

System Cynia marki Deante, składający się z drzwi i szklanej ścianki, został stworzony tak, by dawał pełną swobodę aranżacji łazienki według własnego pomysłu. Dowiodły tego dwie pojektantki: Anna Winecka i Anna Chorosińska z A&A Studio Wnętrz, które przy wykorzystaniu systemu Cynia stworzyły dwa całkowicie odmienne wnętrza.

deante
fot. deante.pl

Dowolność aranżacji w systemie Cynia została zapewniona dzięki możliwości montażu pomiędzy dwiema ścianami stałymi, z jedną ścianką stałą lub dwiema ściankami szklanymi. To proste rozwiązanie pozwala na ekeprymentowanie z różnymi wizjami łazienki, jak pokazały to dwie polskie projektanki zaproszone przez producenta do wspólnego projektu. Ich zadaniem było stworzenie własnych koncepcji aranżacji wnętrza w dwóch identycznych pomieszczeniach, z wykorzystaniem systemu Cynia. Jaki był rezultat?

Łazienka jak buduar

Anna Winecka stworzyła łazienkę w stylu glamour, w której dominują odcienie beży, szarości i chromowane elementy. Drzwi Cynia zostały w niej umieszczone między dwoma ściankami. Wewnątrz kabiny zamontowano zestaw podtynkowy Multi-System z deszczownicą i systemem masażu. W aranżacji wykorzystano umywalkę z kolekcji Gardenia, ustawioną na grafitowym blacie i miskę wc z kolekcji Peonia. Dekory i lustra uzupełniły wystrój wnętrza stylizowanego na elegancki buduar w nowoczesnym wydaniu.

deante
fot. deante.pl

Praktyczny minimalizm

Całkowicie odmienną koncepcję zaprezentowała Anna Chorosińska. Projektanka wykorzystała system Cynia to stworzenia łazienki prostej, wygodnej i funkcjonalnej. Zamiast krzykliwych barw postawiła na ponadczasowe szarości i biel, połączone z ciekawymi fakturami. Uwagę przykuwa zwłaszcza połączenie różnych formatów i kształtów płytek oraz widok z perspektywą dodający głębi strefie kąpielowej. Wewnątrz kabiny zamontowany został funkcjonalny zestaw podtynkowy Cynia, a na blacie pojemna umywalka Konwalia. Dla większej higieny i łatwości sprzątnia w łazience została umieszczona bezkołnierzowa miska wc Peonia ZERO.

Projekt Deante pokazał jak wielki potencjał drzemie w pozornie prostych i minimalistycznych elementach wyposażenia lazienkowego, takich jak system Cynia. Z odrobiną wyobraźni można je wykorzystać na różne sposoby i stworzyć łazienkę w swoim ulubionym klimacie.

Źródło: www.deante.pl
Zdjęcie główne: www.deante.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.