Czarna ceramika w łazience – elegancka i szykowna

Czerń to nie tylko kolor najbardziej elegancki i uniwersalny, jeśli chodzi o dobór garderoby – czarna może być także ceramika łazienkowa, całkowicie odmienna od tego, do czego przyzwyczailiśmy się w tradycyjnych łazienkach. Oto kilka najciekawszych propozycji czarnej ceramiki łazienkowej różnych producentów.

Do wnętrza z charakterem
Za najbardziej typowy „łazienkowy” kolor uchodzi biały, ostatnimi czasy modne stały się łazienki w odcieniach szarości, nie brakuje także fanów intensywnych barw. Czerń w łazience to jednak nadal wybór nielicznych osób, stawiających przede wszystkim na dobry styl, oryginalność i szykowany wygląd wnętrza.

fot. lazienkowy.pl
fot. lazienkowy.pl

Choć można zauważyć, że ten trend od kilku lat cieszy się coraz większym zainteresowaniem, z pewnością nie ma tylu fanów, co chłodne szarości i beże. Czarna ceramika ma zdecydowany i wyrazisty charakter. Być może nie każdy chce, aby jego oaza relaksu jaką jest łazienka, miała właśnie taki styl, ale czarne wyposażenie w łazience może wyglądać naprawdę pięknie, a do tego być elementem, który organizuje wizualny porządek wnętrza. Umywalka albo miska wc w czarnym kolorze natychmiast przyciąga wzrok, a jeśli czarna ceramika jest połączona z jasnym otoczeniem, łazienka zyskuje harmonijny, a jednocześnie konkretny wygląd.

fot. foorni.pl
fot. foorni.pl

Trzeba także zaznaczyć, że czerń to ostatnich latach jeden z najmodniejszych kolorów wśród projektantów wyposażenia łazienkowego. Jeśli chcemy urządzić sobie łazienkę w zgodzie z najnowszymi trendami, ceramika w tym kolorze będzie strzałem w dziesiątkę.

Czarne – klasyczne i niestandardowe
Oferta producentów czarnej ceramiki może zadowolić zarówno fanów klasyki, jak i tych, którzy poszukują niezwykłych form do swojej łazienki. Klasyczną nablatową czarną umywalkę możemy znaleźć w ofercie Coram, natomiast włoski producent Designo wielbicielom niestandardowych rozwiązań proponuje serię Sfera, w której skład wchodzą czarne umywalki, miski wc i bidety w kształcie kuli. Bardziej delikatna jest czarno-biała kolekcja Weg, której kształty przypominają wiele dostępnych na rynku minimalistycznych serii ceramiki. Uniwersalny, a przy tym niezwykle piękny i elegancki model to czarno-biała umywalka Lineablue, która niewątpliwie będzie pasować do różnych aranżacji. Jeśli poszukujemy nietypowej ceramiki w kolorze czarnym, warto zapoznać się z ofertą Luxum. Firma realizuje indywidualne zamówienia na umywalki o dowolnym kształcie, także w kolorze czarnym.

Zdjęcie główne: www.dobrzemieszkaj.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.