Drewno i vintage – powrót klasyki w designie

Najnowsze trendy w aranżacji łazienkowej na pewno zainspirują miłośników tradycyjnych rozwiązań w aranżacji wnętrz. Obecnie na topie jest połączenie szlachetnego drewna (lub imitacji tego materiału) z zasadami stylu vintage. Innymi słowy – unikatowy mebel w stylu retro wykonany z drewna lub z tworzywa imitującego przykuwające wzrok drzewne słoje to element, który może odmienić klimat w łazience.

Ciepłe brązy, metalowe kurki, ozdobne lustro 

Oto zasady, o których warto pamiętać przy urządzania łazienki:

  •  jedna, ale wyrazista zmiana znaczy wiele – już jeden mebel lub sanitariat w stylu retro i/lub wykonany z drewna/jego imitacji to wystarczające rozwiązanie dla osiągnięcia ciekawych efektów (np. umywalka meblowa REKORD 40 cm, 50 cm lub 60 cm, z otworem i przelewem);
  • nie warto naruszać funkcjonalności kosztem designu – również same dodatki vintage/drewniane nadadzą naszej łazience stylowego charakteru, np. przegroda szuflady KOŁO Nova Pro Premium.

Estetyka nie musi być przytłaczająca: minimaliści docenią np. płaskie metalowe powierzchnie inspirowane Art Deco (np. pokrywające półkę lub drzwiczki szafki łazienkowej), podczas gdy entuzjaści dawnych stylów dekoratorskich będą mogli swobodnie wybrać to, co najchętniej zastaliby w swojej modnie urządzonej łazience. np. zdobną lampę z misternymi zdobieniami ze szkła, szlifowane metalowe kurki, subtelny dekoracyjny wazon.
Należy zaznaczyć, że umieszczenie w łazience drewnianych elementów znacznie uszlachetni i wzbogaci wnętrze pomieszczenia, choć można również wybrać tańsze rozwiązania. Właściwości prawdziwego drewna są unikalne i posiadają korzyści zdrowotne, a ich solidność i długotrwałość to coś, co cieszy przez długi czas. Imitacje drewna mogą być dobrym rozwiązaniem, jeśli chcemy umieścić w łazience jakiś ciekawy modny detal, np. ozdobne pudełko pojemnik na przybory kosmetyczne itp.
Zabawa z wystrojem łazienki może być naszym hobby lub po prostu sposobem, poprzez który podążamy za trendami. Warto zwrócić uwagę, że tradycyjny styl kojarzy się przede wszystkim z ciepłem i prostotą – a to za sprawą kolorów takich jak kremowy, beż, brązy itd.

Nowinki w starym stylu
Trendy w aranżacji łazienki w 2021 roku przyznają wysoką lokatę estetyce z dawnych lat – wybór dodatków w stylu vintage to sposób, by podążać za trendami wnętrzarskimi krok w krok.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.