Eco Friendly – łazienka przyjazna środowisku

Dla coraz większej liczby osób oczywiste jest, że ochrona środowiska oraz jak najlepsze wykorzystywanie zasobów naturalnych ma ogromne znaczenie dla całej planety, naszego otoczenia, a w konsekwencji dla nas samych. Wprowadzenie ekologicznych rozwiązań jest ważne zwłaszcza tam, gdzie z zasobów środowiska korzystamy najwięcej – w naszych łazienkach.

Ekologia jest obecnie jednym z najważniejszych trendów, którego bardziej lub mniej wyraźne wpływy widać dziś niemal wszędzie. Producenci ceramiki łazienkowej szybko zrozumieli, że przyjmując ekologiczne założenia i wprowadzając rozwiązania pomagające w oszczędzaniu prądu i wody, będą mogli liczyć na podwójny zysk – aktywny udział w ochronie naturalnych zasobów i przychylność klientów.

umywalka Roca
umywalka Roca

W trosce o dobro matki natury oraz potrzeby dbających o środowisko użytkowników ceramiki sanitarnej, firma Roca opracowała koncepcję „Roca Loves the Planet”. Pomysł obejmuje nie tylko chęć tworzenia nowych, bardziej ekologicznych produktów, ale także sam proces produkcji oraz różne działania społeczne, których celem jest zaoszczędzenie miliardów litrów wody na całym świecie oraz mądrzejsze gospodarowanie darami natury. Stworzone zgodnie z tą ideą rozwiązania technologiczne zastosowane w produktach z oferty Roca prezentują się całkiem ciekawie.

Baterie wyposażone w system zimnej wody z technologią progresywną, w których przekręcenie uchwytu zawsze uruchamia strumień zimnej wody, to sposób na oszczędność wody i energii. Ilość ciepłej wody zwiększana jest stopniowo, dzięki czemu nie jest ona zużywana bez potrzeby. W ograniczeniu wypływu wody pomaga także perlator, zamontowany na wylewce baterii. Perlator napowietrza i optycznie zwiększa strumień wody, co pozwala zmniejszyć zużycie nawet do 6 l/min. Baterie czasowe oraz baterie elektroniczne, wyposażone w automatyczny wyłącznik wody i czujnik ruchu sprawdzają się zwłaszcza w przestrzeniach publicznych. Te i inne innowacyjne pomysły sprawiają, że Roca jest jednym z liderów ekologicznych rozwiązań w wyposażeniu łazienki.

źródło zdjęcia: www.decobizz.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.