Egzotyczna seria „Jaipur”

Jeśli kiedykolwiek marzyliście o podróży w egzotyczne kraje, ale z jakiegoś powodu nigdy się Wam to nie udało, to najprawdopodobniej ucieszy Was wiadomość, że teraz taką podróż można sobie zafundować bez wychodzenia z domu – wystarczy, że w naszej łazience zagości na stałe seria „Jaipur” z oferty francuskiego producenta „Allia”. W opisie serii na stronie można znaleźć między innymi informację, że „Jaipur” ma być sposobem na zmianę łazienki w miejsce, w którym się marzy w otoczeniu egzotycznego połączenia uroku łazienki w stylu retro i współczesnej technologii. Jako człowiek z natury dociekliwy postanowiłem się przekonać, czy jest to prawda.

Czarujące wzornictwo

toaleta i umywalka Jaipur
toaleta i umywalka Jaipur

Z całą pewnością nie da się zaprzeczyć, że seria „Jaipur” została zaprojektowana przez osobę z niebywałym zmysłem i wyczuciem ulotnego piękna – kształty poszczególnych elementów są jednocześnie geometryczne i łagodnie zaokrąglone, co samo w sobie jest niemałą sztuką, a jeśli uzupełni się typowe wyposażenie odpowiednimi detalami, efekt na pewno będzie niesamowity. W takich warunkach na pewno człowiek może się choć na chwilę oderwać od rzeczywistości i przenieść w świat fantazji, więc przynajmniej w tym zakresie seria spełnia obietnicę producenta. Same elementy są raczej nieduże, choć nie mogę powiedzieć, żeby były przeznaczone wyłącznie do mniejszych łazienek – jednak w bardziej „kameralnych” przestrzeniach niewątpliwie „Jaipur” sprawdzi się lepiej, bo poszczególne elementy będą ze sobą lepiej harmonizować. Tak czy owak, jest to wyposażenie bardzo urokliwe, jeśli znajdzie się w odpowiednim otoczeniu.

Podsumowanie

umywalka Jaipur
umywalka Jaipur

Jako seria „Jaipur” składa się z dość dużej liczby elementów, bo mamy tu oprócz zestawu WC szeroką gamę umywalek rozmaitego rodzaju (w sumie pięć), a także szafki podumywalkowe i wolnostojące oraz trochę innych przydatnych akcesoriów. Konieczne jest uzupełnienie serii odpowiednio dobraną wanną, ale to akurat problemu nie stanowi, bowiem „Allia” ma w ofercie wiele fasonów wanien i coś na pewno sobie dobierzemy. Generalnie jest to ciekawa seria z niemałym potencjałem konfiguracyjnym, a przy założeniu, że poświęcimy trochę czasu na dopieszczenie wystroju, z pewnością uda się nam zamienić łazienkę w egzotycznie urządzoną enklawę spokoju. Wystawiam serii mocne 3,5 – brak wanny i trudności w dostępności serii w Polsce są głównymi przyczynami obniżonej punktacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.