Elegancja i wdzięk serii „Renova nr 1”

Wydawać by się mogło, że serie ceramiki łazienkowej różniące się zaledwie jednym słowem w nazwie będą do siebie raczej podobne wzorniczo, tymczasem okazuje się, że i w tym względzie producenci potrafią nas nadal zaskakiwać. Tak jest z serią „Renova nr 1”, która nazewniczo wydaje się być bliskim „krewniakiem” serii „Renova nr 1 Plan”, jednakże elementy obu wspomnianych zestawów różnią się od siebie dosyć mocno: podczas gdy „Renova nr 1 Plan” (opisana przeze mnie dokładniej w innym artykule) bazuje na prostokącie, to „Renova nr 1” jako kształt podstawowy używa owali i muszę przyznać, że efekt jest bardzo przyjemny dla oka: nic tu nie razi, nie ma kłopotu z wpasowaniem elementów we wnętrze ani wrażenia, że coś tu zostało zaprojektowane „na szybko” – wszystko jest przemyślane i konsekwentne.

Tanio, funkcjonalnie i elegancko

elementy ceramiki Renova nr 1 w aranżacji
elementy ceramiki Renova nr 1 w aranżacji

Projektanci firmy „Koło” (bo „Renova nr 1” to ich dzieło) wielokrotnie już udowadniali, że potrafią niezwykle skutecznie i ze smakiem łączyć funkcjonalność, piękno i innowacyjne rozwiązania w jednolitą całość. Nie inaczej jest i tym razem, a w zestawie składającym się w sumie z aż dwudziestu sześciu elementów znajdziemy jedenaście umywalek o różnych kształtach i rozmiarach (najmniejsze mają 40 cm, największe 80 cm), trzy półki ceramiczne, półpostument, cztery wiszące miski ustępowe (w tym jedną wykonaną w technologii Rimfree, czyli bez wewnętrznego kołnierza, dzięki czemu bakterie nie mają się gdzie rozmnażać), trzy deski sedesowe (jedna wolnoopadająca), bidet wiszący i trzy pisuary. Całkiem ciekawy zestaw, choć jak zwykle będę nieubłaganie podkreślał brak wanny lub brodzika – w tak dużej serii mogłyby się one znaleźć bez jakiegokolwiek kłopotu. Na szczęście rolę wisienki na torcie mogą swobodnie pełnić ceny elementów „Renova nr 1”, ponieważ są naprawdę niewygórowane. Stonowany, elegancki design jest dodatkowym argumentem za wyborem tej serii, o ile lubimy kształty raczej obłe.

Podsumowanie

muszla ustępowa Renova nr 1 w wersji Rimfree
muszla ustępowa Renova nr 1 w wersji Rimfree

Na pewno na pochwałę zasługuje dążenie firmy „Koło” do minimalizowania zużycia wody w łazienkach urządzanych przy pomocy ich ceramiki i widać to doskonale również w przypadku serii „Renova nr 1” – spośród czterech dostępnych misek ustępowych tylko dwie nie oferują możliwości podwójnego spłukiwania i zużywają 6 litrów wody na spłukanie. Dwie pozostałe miski (w tym ta w wersji „Rimfree”) posiadają taką możliwość i minimalna ilość wody zużywana do spłukania to 4,5 litra. Wziąwszy pod uwagę wszystkie „za” i „przeciw” oceniam serię „Renova nr 1” na mocne 4,5.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.