Elegancko i klasycznie – seria „Retro” firmy „Hybner”

Serie ceramiki łazienkowej w stylu retro nie są ostatnimi czasy najpopularniejsze, ale wcale nie znaczy to, że zniknęły z rynku – tego rodzaju projekty i serie mają swoją (raczej niewielką) niszę i pomimo nieszczególnie wysokiej sprzedaży nadal mają swoich klientów. Z myślą o wszystkich tych, którzy planują zakup tego rodzaju ceramiki do swoich łazienek postanowiłem przyjrzeć się bliżej serii o wszystko mówiącej nazwie „Retro”, którą wypatrzyłem w ofercie firmy „Hybner”. Sama firma, choć nie aż tak popularna jaki inni producenci, jest obecna na rynku już ponad dwadzieścia lat i ma na swoim koncie kilka ciekawych i innowacyjnych rozwiązań.

Prostota formy i bogactwo kombinacji

umywalka ścienna Retro
umywalka ścienna Retro

Seria „Retro” jest według mnie pomyślana jako wyposażenie do łazienek co najmniej średniej wielkości, ale mamy tu i ukłon w kierunku posiadaczy łazienek niewielkich – wskazywałyby zresztą na to rozmiary najmniejszej z dostępnych w jej obrębie umywalek: 45 centymetrów szerokości to rozmiar w sam raz do małej przestrzeni. Cała seria składa się w sumie z zaledwie dwunastu elementów i (niestety!) brakuje w niej stylowej wanny, co w kontekście nazwy i stylistyki tego zestawu uznaję za poważny minus. Jeśli chodzi natomiast o to, co mamy dostępne, to sprawa wygląda całkiem nienajgorzej: oprócz wspomnianej już umywalki nablatowej o szerokości 45 cm jest jej większa wersja (55 cm) – obie w wersjach z otworem na baterię i bez niego, jak też umywalka owalna (50 cm) w wersji nablatowej lub wpuszczanej w blat. Jest również i typowa umywalka ścienna o szerokości 78 cm (dostępna z otworem na baterię lub bez niego), półpostument i postument do tej właśnie umywalki, miska lejowa wisząca, deska sedesowa ze stalowymi zawiasami (w wersji zwyczajnej oraz wolnoopadającej), bidet wiszący (z otworami do montażu deski bidetowej i bez takich otworów) oraz deska bidetowa ze stalowymi zawiasami. W sumie bazowe dwanaście elementów daje naprawdę szeroką paletę kombinacji, a warto dodać, że niemal wszystkie elementy opisywanej serii są dostępne także w dwóch wersjach kolorystycznych: tradycyjnej białej i beżowej, co dodatkowo zwiększa dostępne możliwości aranżacyjne.

Podsumowanie

WC i bidet Retro - wersja beżowa
WC i bidet Retro – wersja beżowa

Ogólnie seria „Retro” to solidny, dobrze zaprojektowany produkt w całkiem przystępnej cenie – główną bolączką jest tu moim zdaniem brak wanny w obrębie serii, ale tu firma „Hybner” jest niezwykle konsekwentna i nie ma w swej ofercie absolutnie żadnej wanny. Ostatecznie oceniam serię „Retro” na 4 – dla miłośników tej stylistyki będzie to interesująca opcja.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.