Funkcjonalna łazienka przy sypialni

Chyba każdy zgodzi się z faktem, iż odpowiednia ilość snu jest konieczna do efektywnego funkcjonowania w codziennym życiu. Podobnie jest z utrzymywaniem higieny i sprawianiem sobie małych przyjemności pielęgnacyjnych. Do tego konieczna jest łazienka, która będzie w stanie zaspokoić potrzeby wszystkich domowników. A gdyby tak połączyć obie te kwestie? Niektórzy uważają, że dzięki temu powstanie zestaw idealny – sypialnia z łazienką!

Odważne rozwiązanie 2 w 1

images1
Stylowo i odważnie

Wyobrażając sobie sypialnię z łazienką, zdecydowana większość z nas widzi sporą sypialnię z której osobnymi drzwiami wchodzi się do pomieszczenia, w którym możemy zadbać nie tylko o nasze ciało, ale i o duszę. Mało kto zdaje sobie sprawę, że możliwe jest stworzenie  sypialni w centrum łazienki albo na odwrót. Kombinacji takiego układu może być naprawdę bardzo wiele, począwszy od ustawienia łóżka w centralnym miejscu, a tuż obok oszklonego prysznica, a skończywszy na wydzieleniu miejsca kąpielowo-pielęgnacyjnego tuż za zagłówkiem łóżka, co dla niektórych jest stworzeniem minimalistycznej strefy intymności. Decydując się na takie rozwiązanie, trzeba mieć na uwadze nie tylko względy estetyczne, ale również techniczne. Pomieszczenie do tego celu musi być duże, a także posiadać wszelkiego rodzaju odpływy. Wielkim minusem mogą być hałasy dochodzące z blisko położonej strefy kąpielowej.

Komfort reszty domowników

Sypialnia z łazienką na poddaszu
Sypialnia z łazienką na poddaszu

Łazienka przy sypialni czy nawet w sypialni, wciąż jest uważana za luksus, na który nie wszyscy mogą sobie pozwolić. Często wiąże się to z koniecznością zmiany projektu, szczególnie, że trzeba zadbać o komfort reszty domowników, którzy powinni posiadać co najmniej jedną dodatkową łazienkę do codziennego użytku. Bez względu na to, czy nasza przysypialniana łazienka będzie posiadała rozbudowaną armaturę czyli wannę, prysznic, sedes, bidet, umywalki, to w łazience dodatkowej muszą się one powtórzyć, ale oczywiście z uwzględnieniem konkretnych potrzeb domowników. Urządzając obie łazienki, nie zapominajmy o tym, że jest to miejsce wyjątkowe i intymne, dlatego też warto zadbać o szczegóły takie jak świece, nastrojowe oświetlenie czy dodatkowe akcesoria, takie jak toaletka i komoda , która pomieści wszystkie niezbędne kosmetyki i czystą bieliznę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.