Geometria i porządek – seria „Xeno”

Na świecie jest wiele osób, które ponad wszystko cenią sobie porządek i geometryczne kształty – z jakiegoś dla mnie nie do końca zrozumiałego powodu te dwie rzeczy nader często idą w parze i najprawdopodobniej dla takich właśnie ludzi projektanci z niemieckiej firmy „Keramag” wymyślili coś, co ja osobiście zwykle nazywam „łazienką geometryczną”, a czemu oni sami nadali wdzięczną i nic nie mówiącą nazwę „Xeno”. Inaczej rzecz ujmując jest to projekt łazienki bazujący na stosowaniu ogromnej ilości kątów prostych i bardzo czystych formalnie oraz stonowanych wzorniczo elementów wyposażenia. Do mnie osobiście ten rodzaj aranżacji przemawia bardzo rzadko, jednak seria „Xeno” nawet do pewnego stopnia mi się spodobała, a już na pewno mnie zaintrygowała.

Czystość formy

umywalka Xeno
umywalka Xeno

Wszystkie elementy serii „Xeno” są zaprojektowane z zegarmistrzowską wręcz precyzją i wyglądają niezwykle elegancko – efekt ten jest podkreślany przez dostępną kolorystykę elementów: mamy do wyboru albo biel, albo antracytową czerń. Najlepsza kombinacja (przynajmniej w moim odczuciu) to połączenie tych dwóch kolorów. Dzięki takiemu ich doborowi jeden podkreśla drugi, a oba się wzajemnie uzupełniają jako swoje całkowite przeciwieństwa. Przyznaję, że to chyba właśnie ten fakt najbardziej mnie w serii „Xeno” zaintrygował i do niej przekonał. Jeśli chodzi o choćby pobieżny wykaz elementów serii, to znajdziemy w niej kilka rodzajów umywalek (zarówno pojedyncze jak i podwójne), szafki podumywalkowe, zestawy WC do montażu na ścianie wraz z deskami sedesowymi, rozmaite meble łazienkowe (szafki wysokie, szafki boczne, etc.), lustra w różnych rozmiarach i kształtach, a także wanny prostokątne (dostępne są trzy wielkości).

Podsumowanie

szafki wiszące Xeno
szafki wiszące Xeno

Seria „Xeno” poza niecodziennym designem oferuje także całkiem wysoki poziom komfortu dla użytkownika oraz sporą liczbę drobnych udogodnień jak choćby samozamykające się szuflady, podświetlane lustra czy wolno opadające klapy w zestawach WC. Na pewno nie byłby to mój pierwszy wybór wyposażenia do własnej łazienki, ale niewątpliwie jest to opcja bardzo interesująca, a dla zwolenników geometrii w łazience wręcz obowiązkowa. Dlatego właśnie końcowa ocena to 4 (dla fanatyków rośnie ona o co najmniej pół stopnia).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.