Gustowna ceramika do dużej łazienki, czyli seria „Symfonia” firmy „Cersanit”

Zaaranżowanie dużej łazienki wydaje się być na pierwszy rzut oka zadaniem dosyć łatwym – mnóstwo dostępnego miejsca i brak konieczności liczenia się z każdym centymetrem kwadratowym są niewątpliwymi plusami, niemniej jednak to tylko jedna strona medalu. Łatwo jest bowiem w takiej sytuacji „przedobrzyć”, instalując więcej sprzętów i wyposażenia niż rzeczywiście potrzebujemy, co zazwyczaj objawia się niespodziewanym brakiem funkcjonalności łazienki pomimo jej sporego metrażu. W pewien sposób da się zminimalizować możliwość wystąpienia wspomnianego zjawiska poprzez wybór odpowiedniej ceramiki, a seria „Symfonia” produkcji „Cersanitu”, której dziś zamierzam poświęcić uwagę, jest dobrym przykładem takiej właśnie ceramiki.

Prostokąt jako forma uniwersalna

umywalka Symfonia
umywalka Symfonia

Seria „Symfonia” na pewno nie zaskakuje wzornictwem, jednak bardzo konsekwentnie stosowany w niej prostokąt jako podstawa dla każdego elementu sprawia, że całość wygląda bardzo gustownie, a zarazem nowocześnie. Sama w sobie seria nie jest wielka bo obejmuje zaledwie dziesięć elementów: umywalkę nablatową o szerokości 55 cm (bez otworu na baterię), dwie umywalki meblowe o szerokościach odpowiednio 90 i 100 cm (obie z pojedynczym otworem na baterię i przelewem), cztery standardowe umywalki ścienne o szerokościach 50, 60, 70 i 80 cm (wszystkie z pojedynczym otworem na baterię i przelewem), postument, półpostument, miskę ustępową wiszącą (z wolnoopadającą deską antybakteryjną z duroplastu) i bidet wiszący (z pojedynczym otworem na baterię i przelewem). Producent oferuje też dwie półokrągłe (!) kabiny prysznicowe z serii „Symfonia” o rozmiarach 80 x 80 x 185 cm i 90 x 90 x 185 cm (obie kabiny dostępne ze szkłem czystym lub mrożonym).

Podsumowanie

WC i bidet Symfonia
WC i bidet Symfonia

Seria „Symfonia” jest jednym z rzadkich przykładów ceramiki, która w sensowny sposób łączy elegancję z funkcjonalnością, a na jej korzyść przemawia także fakt, że jest dostępna z kabinami prysznicowymi – wprawdzie do dużej łazienki sporo osób będzie chciało wstawić wannę, niemniej jednak seria jest dzięki obecności kabin kompletna, za co otrzymuje plus. Osobiście oceniam „Symfonię” na 4,5, ale jeżeli komuś nie przeszkadza brak wanny, to śmiało powinien podnieść ocenę do 5.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.