Jak urządzić łazienkę na poddaszu?

Choć urządzenie łazienki na poddaszu nie jest łatwym zadaniem, z odrobiną wyobraźni ukośny dach, słupy i podpory mogą sprawić, że stanie się ona wygodnym i wyjątkowo ciekawym wnętrzem.

Na pierwszy rzut oka łazienka pod ukośnym dachem może być kłopotliwym rozwiązaniem. Na poddaszu zazwyczaj urządzamy sypialnie, gdzie możliwość ustawienia mebli jest dość duża. Jak jednak poradzić sobie ze znalezieniem miejsca na kabinę prysznicową, miskę ustępową, bidet i wannę z wygodnym dostępem?

Kąpiel z widokiem na niebo

łazienka na poddaszu
fot. mojafirma.infor.pl

Wbrew pozorom, ukośny daje sporo możliwości aranżacji łazienki. Pod skosem można umieścić niskie szafki, bidet i miskę ustępową, a także wannę. Dobrym pomysłem może być umieszczenie nad wanną uchylnego okna. Należy jednak pamiętać, że wysokość pomieszczenia w tym miejscu powinna pozwalać na wyprostowanie i swobodne poruszanie. Jeśli zamierzamy urządzić łazienkę w pomieszczeniu adaptowanym, musimy liczyć się z obecnością różnego rodzaju nietypowych „dodatków”, takich jak: belki, słupy, podpory. Te elementy możemy wykorzystać jako miejsce na wieszaki, półki, lustra, a przy odpowiednich warunkach możemy na nich zamontować umywalkę lub miskę ustępową. W ciekawy sposób można zaaranżować wnętrze z różnicą poziomów. Na podwyższeniu możemy umieścić wannę lub toaletkę z wygodnym fotelem. W pomieszczeniach adaptowanych często spotykamy się z różnego rodzaju wnękami, które mogą się sprawdzić jako kącik na pralkę lub miejsce na kabinę prysznicową.

Narożne i asymetryczne

łazienka na poddaszu
fot. kolo.com.pl

W urządzaniu łazienki o nietypowym kształcie z pomocą przyjdą nam narożne i asymetryczne urządzenia ceramiczne. Do wyboru mamy niewielkie umywalki naroże (np. Koło: Primo, Nova Top) oraz asymetryczne (Ego, Koło). Łazienka na poddaszu może być doskonałym miejscem do umieszczenia komfortowej wanny asymetrycznej, narożnej lub owalnej ( Koło: Rewia, Clarissa, Agat). W ofercie producentów ceramiki sanitarnej dostępnych jest obecnie wiele produktów, które pomogą w stworzeniu oryginalnego i wygodnego wnętrza na poddaszu.

Zdjęcie główne: www.home-designing.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.