Jak urządzić łazienkę w mieszkaniu pod wynajem – cz. 1

Urządzanie mieszkania pod wynajem nie jest proste. Z jednej strony powinno być ono wygodne i przyjemne dla oka wynajmujących, a z drugiej maksymalnie odporne na uszkodzenia i eksploatację. Te warunki są niezwykle istotne przy wyborze wyposażenia do łazienki, dlatego wybór mebli i ceramiki do tego pomieszczenia wymaga szczególnej troski.

fot. kolo.com.pl

Każdy, kto kiedykolwiek poszukiwał mieszkania do wynajęcia, z pewnością pamięta, że łazienka jest jednym z tych miejsc, na które zwraca się szczególną uwagę podczas oglądania mieszkania. To właśnie łazienka jest miejscem, w którym dbamy o higienę, a jednocześnie szukamy relaksu i wyciszenia po ciężkiej pracy lub przygotowujemy się na wyzwania kolejnego dnia podczas porannych przygotowań. Na ewentualne niedociągnięcia w wystroju i wyposażeniu pokoju, czy nawet kuchni wynajmujący są w stanie przymknąć oko, jednak mało estetyczna, zniszczona, niekomfortowa łazienka jest tym, co może zadecydować o rezygnacji z oferty wynajmu. Na co zatem warto zwrócić uwagę, urządzając mieszkanie pod wynajem?

  •  Estetyczny i uniwersalny wygląd
    Zarówno ceramika, jak i meble w łazience mieszkania do wynajęcia, powinny odznaczać się prostym i uniwersalnym wzornictwem. Proste formy są zawsze w modzie, a designerskie, nowe formy, nawet jeśli są zgodne z najnowszymi trendami, nie przypadną do gustu każdemu. Dotyczy to nie tylko kształtu, ale także koloru. Zamiast eksperymentów, warto postawić na sprawdzone rozwiązania, zastosowane np. w kolekcjach: Gap marki Roca, Life! Koło, Legato Villeroy&Boch.
fot. pro.villeroy-boch.com
  •  Funkcjonalność i wygoda użytkowania
    Kolejną ważną kwestią jest urządzenie łazienki w taki sposób, aby była ona wygodna podczas użytkowania zarówno dla studentów, jak i rodzin z dziećmi. Warto pomyśleć nad montażem wyższego brodzika, który może być przydatny w kąpania dzieci, wannie z parawanem nawannowym, dwóch umywalkach, np. stawianych na na blat, które można wykorzystać m.in. do robienia prania ręcznego. Przy tym wszystkim nie wolno zapominać o podstawowych zasadach ergonomii i umieszczeniu sanitariatów na takich wysokościach, aby korzystanie z łazienki było komfortowe dla każdego, bez względu na wzrost.

Zdjęcie główne: www.roca.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.