Jak zaaranżować pokój kąpielowy?

Przestronne pokoje kąpielowe to coraz częstszy widok w polskich domach. Popularnością zaczyna cieszyć się także połączenie sypialni z aneksem łazienkowym. Choć takie rozwiązania wymagają poświęcenia pewnej ilości wolnego miejsca, dla wielu osób tradycyjna łazienka to za mało. Łącząc elementy sypialni lub pokoju dziennego z łazienką, możemy stworzyć prawdziwą oazę spokoju i wygody.

Ważny podział na strefy

pokój kąpielowy
fot. touchofart.eu

Pokój kąpielowy lub sypialnia z aneksem łazienkowym to marzenie wielu z nas. Jeśli w domu lub mieszkaniu mamy wystarczającą ilość wolnego miejsca, warto je zrealizować. W takim miejscu kąpiel staje się rytuałem, który może trwać w nieskończoność, a golenie lub robienie makijażu na wygodnej pufie to  prawdziwy relaks. Pokój kąpielowy powinien być funkcjonalny i praktyczny, a przy tym posiadać wysokie walory estetyczne. W tym celu ważny jest podział na strefę kąpielową, toaletową i wypoczynkową. Co powinno znaleźć się w poszczególnych strefach?

Komfort, nastrój i higiena

pokój kąpielowy
fot. czasnawnetrze.pl

W sekcji sanitarnej powinny znaleźć się urządzenia służące różnym czynnościom higienicznym: umywalki, miski ustępowe, bidety, które powinny być zlokalizowane w niezbyt dużej odległości. Dla zapewnienia intymności poszczególne elementy można oddzielić od siebie niską ścianką lub murkiem. W strefie kąpielowej umieszczamy wolnostojącą wannę, która może stanowić centralny element pomieszczenia i kabinę prysznicową z panelem prysznicowym. Sekcja wypoczynku powinna składać się z mebli, które umożliwią odprężenie i relaks, takie jak sofy, fotele, leżaki. Dobrym pomysłem jest także umieszczenie w niej szafek, komódek i innych mebli, w których będziemy mogli przechowywać ręczniki, przybory toaletowe, środki czystości. Wybór ceramiki łazienkowej do pokoju kąpielowego lub aneksu powinien być dobrze przemyślany. W poszczególnych strefach urządzenia powinny tworzyć spójną całość, dlatego lepiej postawić na jedną kolekcję. O wiele bardziej niż w tradycyjnej łazience należy zadbać o oświetlenie, które stworzy odpowiedni nastrój, faktury, desenie na kafelkach, kolory ścian. Nie wolno także zapomnieć o właściwej temperaturze i wentylacji wnętrza.

Zdjęcie główne: www.projektowanie-wnetrz.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.