Jakie baterie wybrać?

Decydując się na nowe baterie łazienkowe, warto uważnie przyjrzeć się szerokiej ofercie dostępnych obecnie nowoczesnych urządzeń. Dobrze dobrane baterie łazienkowe nie tylko umożliwiają płynną kontrolę temperatury i ilości wody, ale dodatkowo, dzięki ekologicznym rozwiązaniom, pomagają zaoszczędzić nieco pieniędzy i zadbać o środowisko.

baterie łazienkowe
baterie łazienkowe

Podczas kąpieli pod prysznicem nasze ciała są szczególnie wrażliwe na zmiany temperatury,  nawet jej niewielkie wahania odczuwamy jako nieprzyjemne. Zapewne każdy z nas miał kiedyś okazję przekonać się, że uzyskanie stałej temperatury wody nie zawsze jest proste. Dzieje się tak, ponieważ ciśnienie i temperatura wody w instalacji mogą się zmieniać. Właśnie dlatego wybór odpowiednich baterii może mieć duży wpływ na komfort podczas kąpieli. Ich podstawowym zadaniem jest regulowanie przepływu wody i mieszanie wody ciepłej i zimnej.

Rodzaje baterii

Najmniej korzystne pod względem łatwości regulacji wody są baterie z dwoma pokrętłami. Choć ich zaletą jest niska cena i stylowy wygląd, to przy każdej zmianie ciśnienia wymagają regulowania oboma pokrętłami. Stanie pod natryskiem w tym czasie może skończyć się gorącym lub lodowatym prysznicem. Bateria jednouchwytowa jest znacznie wygodniejsza, gdyż pozwala regulować jednocześnie temperaturę i ilość wody.

Przyjaznym rozwiązaniem mogą okazać się także bateria termostatyczna. Takie urządzenie umożliwia szybkie ustalenie strumienia i temperatury wody, co pozwala zaoszczędzić straty. Termostat służy do ustawienia temperatury wody i utrzymywania jej na stałym poziomie bez względu na zmiany w instalacji wodociągowej. Drugie pokrętło umożliwia ustawienie stałego, niezależnego od zmian ciśnienia poziomu wydatku wody. Zawory odcinające baterii termostatycznych mogą dodatkowo posiadać tryb ekologiczny. Korzystanie z tej funkcji pozwala ograniczyć maksymalny wypływ wody o ponad połowę. Można ją także znaleźć na niektórych końcówkach prysznicowych, które działają na tej samej zasadzie co baterie.

Zatem jakie baterie wybrać? Choć wybór bardziej zaawansowanych technologicznie baterii zazwyczaj oznacza większy wydatek, to w dłuższej perspektywie taka inwestycja może okazać się nie tylko bardziej komfortowa, ale również opłacalna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.