Klasyczny wygląd i dobra jakość – seria „Dahl”

Zainspirowany moim dosyć pozytywnym wrażeniem po pierwszym kontakcie z produktami firmy „Cooke & Lewis” postanowiłem zgłębić temat nieco dokładniej i zająłem się sprawdzaniem, czym jeszcze brytyjski producent może mnie zaskoczyć. Ku mojemu niemałemu zdziwieniu odkryłem, że zakres produktów oferowanych przez „Cooke & Lewis” jest całkiem szeroki, ale najciekawsze było to, że odkryłem jeszcze dwie inne (poza „Antonio”) serie w stylistyce retro. W dzisiejszym artykule spojrzymy bliżej na serię „Dahl”, która w założeniu przeznaczona jest do średnich i mniejszych łazienek.

Minimalizm jako dominanta stylistyczna

toaleta Dahl
toaleta Dahl

Wprawdzie sam producent w żadnym miejscu nie sugeruje, aby seria „Dahl” była zaprojektowana z myślą o małych łazienkach, jednak już na pierwszy rzut oka widać, że tak właśnie jest – świadczy o tym choćby sama liczba dostępnych elementów: oprócz wanny (do opisu której jeszcze wrócimy w dalszej części) mamy jedną umywalkę (bardzo ładną i możliwą do zamontowania w wielu rozmaitych konfiguracjach), postument, półpostument i zestaw WC. W pewnym sensie trudno nawet mówić o jakimkolwiek wyborze, bo niezależnie od tego, jaki konkretnie sposób montażu umywalki wybierzemy, to i tak będzie to ta sama umywalka zestawiona z tą samą miską WC i wanną. Również i w serii „Dahl” brakuje baterii łazienkowych w komplecie, co zmusza nas do samodzielnego poszukiwania najbardziej odpowiedniej – jak już wspominałem w mojej opinii to spory minus. Tu jednak producent przynajmniej sugeruje, że powinniśmy przeglądać akcesoria z serii „Illumini” jako najbardziej odpowiednie do omawianego zestawu.

Wanna jako centrum łazienki

umywalka Dahl
umywalka Dahl

Bardzo pozytywnie natomiast na tle innych elementów serii wyróżnia się wanna „Dahl”: jest to wanna wolnostojąca, na chromowanych nóżkach (są w zestawie z wanną), ma zaokrąglone brzegi, ale jej najbardziej wyróżniającą cechą jest przepiękny, dwukolorowy design – wnętrze i brzegi są śnieżnobiałe, podczas gdy cały korpus wanny na zewnątrz pomalowany jest na czarno. To nadaje wannie niebywałej elegancji i pewnej lekkości, a poza tym nadaje całemu wystrojowi niejakiej surowości w ogólnym charakterze. Ogólna ocena jednak nie będzie zbyt wysoka, ponieważ seria „Dahl” nie da się w żaden sensowny sposób „upchnąć” w małej łazience oraz nie daje praktycznie żadnych możliwości wyboru elementów wyposażenia – dlatego oceniam ją zaledwie na 3.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.